Польща втратила статус однієї з найбюджетніших країн Європи

Польща втратила статус однієї з найбюджетніших країн Європи


Три країни в Євросоюзі дешевші за Польщу: Румунія, Болгарія та Угорщина.

Польща, що довгий час вважалася однією з найдоступніших країн Європейського Союзу, значно підвищила свої ціни, залишивши позаду часи низької вартості життя. За останні сім років країна скоротила розрив у вартості з такими країнами, як Німеччина, Франція та Італія, що відображено у свіжому дослідженні Євростату.

Польща втратила статус однієї з найбюджетніших країн Європи

Польща вже не в трійці країн ЄС з найнижчими цінами

На тлі цих змін, нові лідери низьких цін у ЄС тепер — Румунія, Болгарія, та Угорщина, які підняли свій рівень доступності для міжнародних туристів. Натомість Польща зазнає збільшення вартості в різних категоріях, особливо в готельному сервісі, ресторанах та на ринку нерухомості.

Середні ціни в Польщі тепер на 26% нижчі від німецьких, але розрив стрімко зменшується. У порівнянні, ціни в Сполученому Королівстві та Данії в середньому на 40% і 54% вищі, що демонструє зміщення Польщі до більш "дорогих" регіонів.

Польські споживачі починають відчувати це збільшення цін, особливо в контексті зростання вартості товарів та послуг. Це не лише впливає на внутрішній споживчий ринок, а й на туристичний потік до країни. Популярні туристичні напрямки, такі як Іспанія та Греція, тепер лише на 11% дорожчі за Польщу, що робить їх привабливими для польських мандрівників.

Ціни в Польщі продовжують наближатися до середнього європейського рівня, підкреслюючи ширший тренд у міжнародній економіці — зменшення відстані між "дорогими" та "дешевими" країнами. Як відзначають аналітики, ця тенденція може відкрити нові можливості для міжнародної торгівлі, а також викликати зміни у виборі туристичних напрямків.