Чоловіки з подвійним громадянством більше не зможуть виїжджати з країни, – Посольство США в Україні

Чоловіки з подвійним громадянством більше не зможуть виїжджати з країни, – Посольство США в Україні


Посольство США в Україні попередило, що Україна скасувала виняток щодо "проживання за кордоном", який раніше дозволяв певним українським чоловікам віком від 18 до 60 років виїжджати з країни.

Про це йдеться у заяві Посольства США в Україні.

Після цієї зміни чоловіки з подвійним громадянством, включаючи тих, хто проживає в США, більше не зможуть виїхати з України. Згідно з українським законодавством, подвійне громадянство не визнається, тому американсько-українські громадяни розглядаються виключно як громадяни України і на них поширюються відповідні права та обов’язки. У воєнний час чоловікам у віці від 18 до 60 років заборонено виїжджати з країни.

Раніше чоловіки з подвійним американсько-українським громадянством могли в’їжджати в Україну і потім виїжджати, якщо знімалися з реєстрації місця проживання в Україні та реєстрували місце проживання в США. З 1 червня цей виняток було скасовано.

Якщо ви перебуваєте в Україні і не можете покинути країну, укривайтеся на місці і підкоряйтеся всім місцевим розпорядженням. Якщо ви наразі не перебуваєте в Україні, ми наполегливо рекомендуємо громадянам США чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які також мають українське громадянство або претендують на отримання українського громадянства і не бажають залишатися в Україні на невизначений термін, утриматися від будь-яких поїздок до України. Існує надзвичайно високий ризик, що вам не дозволять виїхати, навіть маючи паспорт США.