У Повітряних силах розповіли про особливості шведських літаків ASC 890 та як вони працюватимуть з F-16Шведські літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, які передають Україні, зокрема, підсилять у майбутньому спроможності винищувачів F-16. Про це розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини» речник ПС ЗСУ майор Ілля Євлаш.

За його словами, літак, який Україні має надати Швеція, — унікальний.

«Цей літак унікальний в своєму роді. Це такий собі AWACS, такий собі радар, який допомагає підсвічувати і виявляти цілі», — зазначив речник ПС ЗСУ.

Він додав, що росіяни мають подібні літаки.

«Такий літак є у росіян. Два з них ми уже знищили. Дальнього радіолокаційного виявлення, а саме А-50. Зараз такий літак з’явиться і у Повітряних Сил ЗСУ, після того, як Швеція передасть його Україні», — зазначив Євлаш.

Це дасть ПС ЗСУ змогу, за його словами, виявляти цілі, такі як «шахеди», коли вони намагаються десь заховатися в складках місцевості, в гирлах річок.

«Він буде бачити їх зверху, підсвічувати. Зокрема, ми будемо виявляти на ранніх підступах ще ракети, ворожі літаки. Також цей літак може фіксувати, наприклад, радіолокаційні станції ворога, може виявляти координати. Це допоможе нашим системам і літакам, в тому числі F-16. Стане підсиленням. Для виявлення цілей з безпечної відстані, підсвічення їх для наших Сил оборони», — наголосив речник ПС ЗСУ.

Раніше премʼєр Швеції Том Самуельссон повідомляв, що пакет військової допомоги Україні включає два літаки ACS 890.