ДБР розслідує справи про розкрадання надр компаніями депутата Вацака: державі завдано збитків на 700 мільйонівДБР розслідує справи про розкрадання надр компаніями депутата Вацака: державі завдано збитків на  700 мільйонів

ДБР розслідує справи про розкрадання надр компаніями депутата Вацака: державі завдано збитків на 700 мільйонів

Компанії нардепа Геннадія Вацака, ймовірно, видобувають корисні копалини у Вінницькій області без спецдозволів та без повних пакетів документів.

ДБР ініціювало кримінальне провадження стосовно ймовірно незаконного видобутку надр у Вінницькій області. Компанії ТОВ "Кондитерський Дім "Вацак", ТОВ Виробничий комплекс "Камелот", ТОВ "Дробильно-сортувальний комплекс Ланселот" з орбіти нардепа Вацака, схоже, підозрюють у тому, що починаючи з 2018 року вони без спецдозволів видобувають копалини у Могилів-Подільському районі. За попередньою оцінкою, загальні збитки для держави можуть становити близько 700 млн₴

Про це редакції СтопКору стало відомо з матеріалів провадження та власних джерел.

ТОВ ’’ВК Камелот’’ фігурує в кримінальній справі qrxiquikhiddrant

За словами місцевого жителя та підприємця, сумнівний видобуток піскового каменю та чорнозему в цій місцевості відбувається у промислових масштабах.

"Вони працюють без спецдозволу та без повних пакетів документів, на паях, землях ОСГ, лісових угіддях, землях територіальних громад без погоджень, на землях, які є ландшафтними парками чи заповідниками", – заявив очевидець.

При цьому, за його словами, відбувається одразу декілька ймовірно протизаконних процесів:

  • Приховуються обсяги видобутку;
  • Не сплачуються податки;
  • Немає договорів оренди земельних ділянок;
  • Привласнюються сотні мільйонів доларів під час війни з РФ.

За даними відкритих реєстрів, станом на 2024 рік у Могилів-Подільському районі розробляється п’ять таких родовищ:

  1. Озаринецька ділянка піску (родовище відпрацьовано на суму приблизно 388 000 000 грн);
  2. Могилів-Подільська ділянка каменю пісковика;
  3. Немійсько-Юрковецьке родовище вапняку;
  4. Озаринці-2 (камінь пісковик);
  5. Немійсько-Юрковецьке родовище піску (на ділянці розташовано 27 паїв, людей залякують та змушують продати).

Як встановили правоохоронці, за останнім родовищем видобуток, імовірно, відбувався до отримання спецдозволу. У зв’язку з цим відкрито кримінальні справи та нараховано експертизою близько 10 млн штрафу. В результаті директору ТОВ "ВК Камелот" вручено підозру, а автомобілі (3 шт.) та екскаватор (1 шт.) відпущено, але внесено як речовий доказ.

"Ми знаємо, що у 2023 році на фірмах ТОВ "Камелот" та ТОВ "Ланцелот" та кар’єрах було проведено обшуки, про це знає весь Могилів-Подільський. Обшук проводився центральним управлінням ДБР та іншими силовими структурами з представниками Генеральної прокуратури та Держгеонадр України" , – додає джерело.

Також за інсайдерською інформацією стало відомо, що за фактом перевірок та обшуків фірмам народного депутата Геннадія Вацака начебто нараховано збитки та штрафи близько 700 000 000₴

Редакція ЗМІ спрямувала запит до ДБР, аби прояснити, на якому етапі наразі перебуває розслідування справи і в якому статусі по ній проходять фірми з орбіти Геннадія Вацака.

СтопКор звернувся до ДБР, аби прояснити ситуацію