Кожен крок НАТО на підтримку України допоможе стримувати Росію – голова МЗС Чехії«Я закликаю інші держави мати спільну стратегію стримування Росії, і безумовно, кожен крок, який допоможе Україні, також сприятиме цій меті», – сказав Ян Ліпавський

НАТО має надіслати сигнал про те, що стримуватиме «російський імперіалізм», і кожен крок, спрямований на допомогу Україні, допоможе йому це зробити, заявив 29 травня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський перед зустріччю військового альянсу, на якій йтиметься про підтримку Києва.

«НАТО – це оборонний альянс. Ми не хочемо нічого змінювати в цьому. З іншого боку, якщо ми хочемо захищати Європу, ми досить відкрито визнаємо, що загрожує європейській обороні. Це, на мій погляд, російський імперіалізм», – сказав Ліпавський в інтерв’ю агенції Reuters.

«Я закликаю інші держави мати спільну стратегію стримування Росії, і безумовно, кожен крок, який допоможе Україні, також сприятиме цій меті», – додав він.

Міністри закордонних справ 32 країн-членів НАТО зберуться в столиці Чехії Празі 30-31 травня. Вони планують виробити домовленості на пізнішу зустріч лідерів НАТО у Вашингтоні в липні, зосередившись довгостроковій підтримці України.

Напередодні прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що в межах чеської ініціативи із поставок амуніції для Збройних сил України з країн поза ЄС перші кілька десятків тисяч снарядів надійдуть вже у червні. «Перші десятки тисяч снарядів 155-міліметрового калібру будуть доставлені у червні. Україна може очікувати першу поставку у найближчі дні», – сказав Фіала.

Очільник чеського уряду зазначив, що до їхньої ініціативи долучилися 15 країн ЄС та НАТО і сумарно виділили на її фінансування 1,6 мільярда євро.

Форум