Лубінець: Аргентина доєдналася до коаліції за повернення українських дітей«Попри далеку відстань між нами, ми близькі за цінностями в питанні важливості повернення додому всіх депортованих дітей»

Аргентина долучилася до Міжнародної коаліції для

повернення українських дітей, повідомив 29 травня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що це сталося після того, як українська делегація відвідала Аргентину, де закликала долучитися до коаліції за повернення українських дітей в межах реалізації четвертого пункту Формули миру.

«Я щиро вдячний Аргентині за підтримку і за це важливе рішення! Попри далеку відстань між нами, ми близькі за цінностями в питанні важливості повернення додому всіх депортованих дітей», – написав Лубінець.

У березні цього року голова Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що Міжнародна коаліція для повернення українських дітей під головуванням України та Канади об’єднала 33 країни.

Україна і Канада підготували спільний рамковий документ Міжнародної коаліції за повернення українських дітей в лютому 2024 року.

За даними України, за час війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько півтисячі дітей.

Форум