Сестра глави Нацполіції Вигівського торгує паливом із компаніями, які фігурують у кримінальних справах НПУ *

Сестра глави Нацполіції Вигівського торгує паливом із компаніями, які фігурують у кримінальних справах НПУ


При цьому Іван Вигівський стверджує, що нічого про це не знає, адже слідчі Нацполіції – самостійні.

Компанія ТОВ «Югнефтепродукт», частка якої оформлена на сестру очільника Нацполіції України Івана Вигівського, веде бізнеси з фігурантами кримінальних справ, розслідуваних Нацполом. При цьому сам Вигівський після призначення в Києві оселився в будинку, який коштує мільйони гривень, йдеться у новому розслідуванні Bihus.Info.

Так, Іван Вигівський став головою Національної поліції у січні минулого року. У 2021-2023 роках він керував Київським відділенням Нацполу, а 2020-2021 – Полтавським. Протягом 2016-2020 років Вигівський був начальником Слідчого управління Нацполіції у Миколаївській області. Ще понад 10 років він працював у миколаївських структурах МВС.

Як вказали журналісти, у своїх деклараціях очільник НПУ зазначає, нібито користується орендованим чи позиченим майном, а не власним. І так триває багато років. Однак, до появи активів у людей, вказаних Вигівським у деклараціях, є питання.

Розслідувачі з’ясували, що після того, як Вигівського призначили на посаду в столиці, він оселився у будинку вартістю 6,5 млн грн. Домівка керівника Нацполу оформлена на давню подругу родини з Миколаєва. Однак, за даними журналістів, остання не мала доходів, які дозволили б їй купити цей будинок. Жінка також не змогла відповісти розслідувачам на прості питання – де знаходиться нібито її будинок, яка його площа тощо.
Також Вигівський досить довго їздив на авто, оформлених на власну тещу. Спершу це був Hyundai Santa Fe, потім Volkswagen Touareg. Згодом останню автівку теща продала за 900 тисяч гривень і віддала всі гроші доньці. Цих коштів виявилось достатньо, аби придбати Audi SQ5. Правда після такої «обновки» теща Вигівського придбала нову Audi SQ8. Ці авто коштують від 100 тисячі доларів. Однак теща голови Нацполу, за даними розслідувачів, не має власного бізнесу. Зарплату вона також ніде не отримує вже багато років.


Коли ж Вигівський працював у Миколаївському управлінні Нацполіції, то його місцем проживання був приватний будинок у передмісті, зареєстрований на сестру поліцейського – Оксану Альховік. Щоправда, у той самий час сестра Вигівського жила в маленькому селі під Миколаєвом, де працювала вчителькою молодших класів. І за рік роботи вона отримувала 60 тисяч гривень зарплатні.

Через кілька років Альховік оформили на роботу до Вигівського – у Миколаївську Нацполіцію. Тоді, як встановили журналісти, жінка переїхала до міста. Однак поселилася вона в будинку на 32 кв. метри, розташованому на околиці Миколаєва.

І саме після початку роботи в Нацполі Оксана Альховік почала обростати бізнесом. Зокрема, 2019 року вона стала однією із засновниць ТОВ «Югнефтепродукт», що займається гуртовою торгівлею пальним. Її партнером у цій компанії кілька років був чоловік власниці будинку, в якому сьогодні мешкає Вигівський. Зараз Альховік має половину бізнесу, річний виторг якого становить близько 400 мільйонів гривень.

При цьому журналісти встановили, що ТОВ «Югнефтепродукт» кілька років торгував пальним із фігурантами кримінальних справ, які розслідувала Нацполіція.

Зокрема, 2022 року одним із постачальників компанії стало ТОВ «Ексон ЮК». Тоді Вигівський був начальником Нацполіції у Києві. А в червні того ж 2022 року поліцейські відкрили справу про постачання авіаційного палива державному підприємству. Правоохоронці підозрювали, що державі завдали збитків на 120 мільйонів гривень. У тій справі як постачальник фігурувала компанія «Ексон», та ціла група пов’язаних фірм, до якої входив і бізнес-партнер сестри Вигівського. Попри це, компанія Оксани Альховік продовжила торгувати з ТОВ «Ексон», але вже через інші юридичні особи.


При цьому журналісти виявили, що коли Вигівський очолив всю Нацполіцію України, справу «Ексона» забрали до Головного слідчого управління Нацполу. А з літа родинний бізнес почав працювати з «Єксоном». Це одна з новостворених компаній, через які продовжувалась співпраця з підсудним ТОВ.

Ще одна подібна історія відбулася, коли Вигівський вже очолював Національну поліцію України. Зокрема, Головне слідче управління почало справу, в рамках якої підозрювало злочинне угруповання в нелегальному імпорті та торгівлі пальним. Одну з головних ролей у цій справі слідство віддало ТОВ «Континенталь Трейд» та її спорідненому ТД «Український термінал». Правоохоронці вважали, що ці дві компанії не лише самі займались тіньовою торгівлею пальним, а й допомагали іншим ухилятися від податків. Попри це ТОВ «Континенталь Трейд» стала одним із найбільших постачальників компанії сестри Вигівського.

Ще одним напрямком, який розвиває Оксана Альховік є роздрібна торгівля паливом. Зокрема, 2020 року вона разом із партнерами викупила два гектари землі на під’їзді до Миколаєва. Там згодом запустили АЗС під брендом KIV OIL. Журналісти навідалися на цю заправку у квітні і виявили, що там торгують паливом без ліцензії, не видають чеків. Причому безготівкова оплата здійснюється на карту чоловіку, який продає каву в сусідній із АЗС кав’ярні.

На запит журналістів Вигівський заявив, нібито не знає, за які кошти сестра купувала будинок, де сам він раніше й жив. Де теща взяла авто, на яких він їздив, глава Нацполу теж нібито не знає. Що стосується кримінальних бізнес-партнерів власної сестри, Вигівський заявив, нібито нічого не знає, адже слідчі Нацполіції самостійні і в їхню роботу він не втручається.