«Нас мають боятися. Так працює стримування, яке забезпечує мир». Конгресмени-ветерани звернулися до БайденаУ США проходять мемріальні заходи до Дня пам’яті американських солдатів, які загинули, виконоючи свій обов’язок

У понеділок 27 травня США відзначають День пам’яті, вшановуючи полеглих американських військових. Голос Америки зібрав висловлювання конгресменів-ветеранів, які прозвучали з нагоди меморіальних заходів та їхніх коментарів щодо виступу Джо Байдена.

Чого очікують американські ветерани від Білого дому у ставленні до учасників бойових дій? До яких кроків закликають, щоб повернути США стримуючу роль для забезпечення глобального миру.

Заходи із вшанування пам’яті військовослужбовців США, які віддали своє життя, виконуючи свій обов’язок, розпочалися із суботи.

Конгресмени від обох партій взяли участь в традиційному митті пам’ятника ветеранам війни у В’єтнамі.

Торкнутися імені... Імена загиблих американських солдатів на війні у В’єтнамі на меморіалі. Вашингтон, США

Торкнутися імені... Імена загиблих американських солдатів на війні у В’єтнамі на меморіалі. Вашингтон, США

Серед них – законодавці, які є ветеранами американських військ, конгресмени-республіканці Майк Волц, Август Пфлугер, Джим Берд, а також конгресмени-демократи Пет Раян, Сет Мултон, Кріссі Гулаган ті інші.

«Перед Днем пам’яті віддамо честь і згадаємо військовослужбовців, які віддали найвищу жертву, захищаючи нашу країну», – твітує з події Пфлугер.

Фото з війни у В’єтнамі. Роман Купчинський, засновник першого бюро Радіо Свобода в Україні (1991 рік), один із керівників Української служби Радіо Свобода, ветеран В’єтнамської війни

Фото з війни у В’єтнамі. Роман Купчинський, засновник першого бюро Радіо Свобода в Україні (1991 рік), один із керівників Української служби Радіо Свобода, ветеран В’єтнамської війни

Наші союзники не роблять достатньо, щоб допомагати Україні ... в той час, як Третя світова війна на порозі

Майк Волц

В інтерв’ю програмі Face the Nation, записаному під час події в суботу, а оприлюдненому в неділю, конгресмени Майк Волц та Пет Раян говорили про виклики, що стоять перед американським військом, та проблеми ветеранів.

Волц закликав президента США Джо Байдена надіслати потужний сигнал супротивникам та ворогам Америки.

«Іран – на марші. Складається нечестивий альянс Китаю та Росії. Чесно кажучи, з нашого погляду, наші союзники не роблять достатньо, щоб допомагати Україні й спрямовувати 2% [ВВП] на національну оборону ... в той час, як Третя світова війна на порозі», – зазначив конгресмен Майк Волц.

Президент США Джо Байден виступає перед курсантами у Військовій академії у Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк. 25 травня 2024 року

Президент США Джо Байден виступає перед курсантами у Військовій академії у Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк. 25 травня 2024 року

Байден: «Немає американських солдатів в Україні, і я налаштований це так і залишити»

Президент США Джо Байден заявив, що Америка твердо підтримуватиме українців у їхній боротьбі за свободу проти Росії Володимира Путіна, якого він назвав «жорстоким тираном».

Виступаючи у суботу, 25-го травня, перед випускниками Військової академії США у Вест-Пойнті, що у штаті Нью-Йорк, Байден відзначив критичну роль військових США у підтримці України та інших партнерів у світі.

При цьому він ще раз наголосив: американські військові не воюватимуть в Україні, але військова підтримка США залишиться твердою.

Ми не можемо покинути Україну і ми її не покинемо

Джо Байден

«Немає американських солдатів, які би воювали в Україні. І я налаштований це так і залишити. Але ми міцно стоїмо з Україною і будемо стояти проучу з ними, коли вони протистоять людині, яку я добре знаю багато років, жорстокому тирану. Ми не можемо покинути Україну і ми її не покинемо», – сказав Байден, звертаючись до понад тисячі випускників Військової академії США у Вест-Пойнті, які привітали ці слова аплодисментами.

«Саме зараз американські солдати підтримують відважних українців у боротьбі за свободу. Наші солдати цілодобово працюють над забезпеченням переміщення боєприпасів і техніки по суші, морю та повітрю», – сказав Байден.

Він додав, що військова підтримка не вичерпується лише наданням зброї, американські військові також проводять вишкіл українських колег – навчають їх використовувати передові системи озброєння, такі як HIMARS, Patriot та танки Abrams.

Я сказав йому в Швейцарії: «Ви хочете «фінляндизації» України. Ви отримаєте «НАТОізацію»Європи

Байден про розмову з Путіним

Також вони діляться уроками тактичної бойової допомоги пораненим з українськими медиками та хірургами, зазначив Байден.

Байден у своїй промові нагадав, що попереджав російського лідера Володимира Путіна, який був впевнений, що НАТО розпадеться «відразу після того, як я склав присягу».

«Я сказав йому в Швейцарії: «Ви хочете «фінляндизації» України. Ви отримаєте «НАТОізацію»Європи», – пригадав Байден, як після вторгнення Росії в Україну альянс НАТО став «сильнішим, ніж будь-коли», коли до нього вступили такі країни, як Швеція та Фінляндія.

Могили загиблих і померлих ветеранів прикрашені прапорами США на національному кладовищі Авраама Лінкольна поблизу Елвуда, штат Іллінойс. США

Могили загиблих і померлих ветеранів прикрашені прапорами США на національному кладовищі Авраама Лінкольна поблизу Елвуда, штат Іллінойс. США

Реакції на промову Байдена

Коментуючи виступ Байдена того ж дня у військовому університеті Вест-Пойнт Волц зазначив:

Сподіваюсь почути потужний сигнал від Байдена зараз, бо стримування по всьому світі руйнується

Волц

«Ці офіцери мають знати, що вони будуть найкраще навчені, найкраще обладнані й матимуть найкраще військове керівництво у світі, на тлі тих безпрецедентних загроз, які перед ними постають. Я сподіваюсь почути потужний сигнал від Байдена зараз, бо стримування по всьому світі руйнується»

«Наші супротивники та вороги мають нас поважати та боятися. Так працює стримування, яке забезпечує мир», – додав Волц.

В інтерв’ю тій же програмі конгресмен-демократ Пет Раян звернув увагу на необхідність зміцнювати зв’язок між військовими та цивільними. Він назвав «глибокою проблемою», коли губиться зв’язок між «тими, хто воює у наших війнах, їхніми родинами та рештою» суспільства.

Самогубства серед ветеранів «мають бути проблемою країни. Це має бути проблема, яку кожен американець вважає своєю», вважає Раян. Майже 6 тисяч американських ветеранів вчиняють самогубства щороку, зауважила ведуча програмі Маргарет Бреннан.

Раян наголосив на важливості збільшувати кількість військових, а також представництво ветеранів в Конгресі.

Жінка прийшла до однієї із могил у секції №60 на Арлінгтонському національному кладовищі у Вашингтоні, США

Жінка прийшла до однієї із могил у секції №60 на Арлінгтонському національному кладовищі у Вашингтоні, США

  • 27 травня у День пам’яті Байден виступить на меморіальному Арлінгтонському цвинтарі.
  • Планується, що на початку червня президент США прибуде до Франції, де у Нормандії відзначатиметься 80-ту річницю висадки союзників антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни.
  • Президента Росії перестали запрошувати на ці зустрічі з 2014-го року, коли до Нормандії було запрошено також тодішнього президента України Петра Порошенка.

Архівні фото Дня «Д» – висадки десанту у Нормандії 1944 року

Архівні фото Дня «Д» – висадки десанту у Нормандії 1944 року

6 червня відзначають 75-річчя найбільшого морського десанту в історії під назвою День «Д». Висадка в Нормандії, що поклала початок звільненню Західної Європи від нацистської окупації, залишається найбільшою загалом десантною операцією в історії людства