Бельгія передасть Україні F-16 та військову допомогу на майже мільярд доларівБельгія поставить 30 винищувачів F-16 в Україну до 2028 року

Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб повідомила , що до 2028 року Бельгія поставить до України 30 своїх винищувачів F-16.

Про це повідомляє телеканал RTL, посилаючись на її заяву.

За словами глави дипломатії Бельгії, перші винищувачі мають бути доставлені в Україну "до кінця року". Лахбіб зазначила, що це зобов’язання буде офіційно оформлено в угоді про гарантії безпеки, яку сьогодні підпишуть Україна і Бельгія.

Крім того, Міністерство оборони Бельгії надасть боєприпаси зі своїх складів для оснащення F-16, призначених для України. Лахбіб додала, що ця підтримка Києву необхідна, щоб зупинити очільника кремля володимира путіна, сповненого, за її словами, наміру "відсунути кордони європейських держав".

Україна і Бельгія також підписали угоду про гарантії безпеки. За інформацією Президента Володимира Зеленського, Бельгія виділить Україні на воєнну допомогу не менше €977 млн в цьому році.

Бельгія передасть Україні F-16 та військову допомогу на майже мільярд доларів

"Вперше в такій угоді про безпеку вказано конкретну кількість військових літаків, які нададуть Україні – 30 F-16 до 2028 року. При цьому перші літаки мають бути передані вже цього року", – йдеться в повідомленні.

Також окремі частини документа присвячені двосторонньому співробітництву в оборонній промисловості, підтримці Української формули миру, посиленню санкцій, відшкодуванню збитків, притягненню агресора до відповідальності, використанню для потреб України конфіскованих активів рф і допомоги в економічному відновленні і реконструкції.

Нагадаймо, українське Міністерство оборони днями допустило вітчизняні БпЛА SkyKnight до експлуатації в ЗСУ. Нове озброєння для українських воїнів має штучний інтелект, максимальне корисне навантаження у 2,5 кг та автоматичний режим польоту.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook !