Підполковник поліції Віталій Бондар: як обдурити державу *

Підполковник поліції Віталій Бондар: як обдурити державу


Сьогодні корумпований «особіст» із одеської митниці передає свій кримінальний досвід поліції Полтавщини.

Восени 2022 року регіональне видання “Полтавщина” повідомило про обшук та затримання співробітниками ГБР своїх колег із суміжного відомства - Нацполіції. 

Начальника Лохвицького відділу НП, його заступника та чотирьох їх підлеглих “взяли” на “кришуванні” злочинного бізнесу. Пізніше видання повідомило, що поліцейських не затримали, а кабінети їх просто обшукали. Їх підозрюють у "кришуванні" незаконного вирубування лісу на території колишнього Лохвицького району та в торгівлі деревиною.

Після публікації цієї новини (яка для поліції Полтавщини зовсім і не новина, а рутинні “трудові будні” національної поліції у провінції) поліцейських начальство звільнило “заднім числом”. Очевидно, рятуючи свою репутацію. Тепер бідосі фігурують у кримінальному провадженні, як пересічні громадяни, що радикально пом’якшує потенційне покарання. І навіть мають шанс – у приватному порядку! - відкупитися від слідства і потім поновитись на службі, наче все те було не з ними.

Так співпало, що згаданий “заліт” лохвицьких поліцейських та ймовірні їхні збитки по часу збігся із прибутками їхнього старшого колеги – підполковника Віталія Бондара, начальника управління внутрішньої безпеки поліції Полтавської області. Віталій Валерійович саме в цей час став власником Audi S8 (держномер КА0033ХК). Саме в ті дні, коли його підопічні-невдахи безкарно звільнялися зі служби. Вартість такого авто на ринку приблизно $55-60 тис. (приклад).

Тобто, підполковник Бондар радикально покращив своє майнове становище саме в той самий час, коли на місці злочину “взяли” поліцейських, за чистоту лав яких Віталій Валерійович несе персональну відповідальність.

Збіг? Навряд чи.

А 18 жовтня того ж таки 2022 року ДБР обшукувало службовців Одеської митниці. Там також кримінал: в ході обшуків було виявлено 133 контейнери з товарами, термін розмитнення яких минув. У ході обшуків слідчі знайшли вертоліт, елітні автомобілі, техніку, величезні партії взуття, у тому числі брендового, будівельні матеріали та обладнання.

"Протягом тривалого часу чиновники митниці не вжили жодних заходів щодо передачі виявленого товару уповноваженим органам для їх реалізації та спрямування коштів у дохід держави. Ймовірно, йдеться про схему ухилення від сплати податків, що призводить до втрати бюджетом значних коштів", - наголосили в ДБР.

Де Полтавщина – а де Одеса, запитаєте ви? Та зовсім поряд. До вступу на службу до Нацполіції підполковник Бондар В.В. очолював сектор внутрішньої безпеки Чорноморської митниці Держмитслужби. Так, тієї самої Чорноморської митниці, кадри якої роками розкрадали бюджет і брали хабарі, що ніяк не позначилося на кар’єрі особисто Бондара.

Тобто маємо очевидний провал роботи служб внутрішньої безпеки, які очолював та очолює Віталій Бондар. Це факт.

Такий провал може бути обумовлений двома причинами. Перша – профнепридатність персонажа. Друга – його корумпованість, яка змушує підполковника заплющувати очі на злочинців у погонах і у попередньому, і  у нинішньому відомстві.

Профнепридатність відпадає: уродженець Бердичева В. Бондар успішно крокував кар’єрними сходами, розпочавши зі служби у Житомирському міськвідділі міліції. Відносно молодим обійнявши посаду заступника начальника управління – начальника відділу зонального контролю УВБ ГУ ДФС у Волинській області. Пізніше він – завідувач сектору внутрішньої безпеки Чорноморської митниці Держмитслужби. А з листопада 2021 року – начальник управління внутрішньої безпеки поліції Полтавської області. І вся його кар’єра - відповідалиний за “чистоту кадрів”. Як відповідав – ми бачимо на наведених прикладах вище.

Отже, лишається корупція. Що у Віталія Бондара з нею?

В. Бондар веде потаємний спосіб життя. Достатки "не світить".

Крім автомобіля, має мотоцикл Harley-Davidson FLSTF Fat Boy (2004 р. в., колір чорний, держномер АМ3686АА, дата реєстрації 2015-02-17). Ось що можна знайти про цей транспортний засіб у відкритих джерелах: “Саме цей мотоцикл можна побачити у не менш легендарному фільмі Terminator II. Цікаво, що за минулі роки модель практично не змінилася і є ідеальним втіленням духу марки Harley Davidson”.

До речі, мотоцикл було зареєстровано на … батька "особіста". І чомусь у Києві (ВРЕР-11 УДАІ у м.Києві), хоча батько прописаний та проживає у с. Оліївка, Житомирська область. Напевно, так сталося тому, що в цей час його син – Бондар Валентин проходив службу у Києві (проживаючи у гуртожитку на просп. Червонозоряний, 152А). І, використовуючи своє службове становище, полегшив собі процес реєстрації транспортного засобу на підставну особу.

Знайомтеся, батько “героя” – Бондар Валерій Павлович, дата народження 27.05.1955 р.:

Саме на нього син і реєструє придбані транспортні засоби. Крім "Харлея", на батька зареєстровано і DODGE DURANGO, дата випуску – січень 2018 року, номер кузова – 1C4SDJET0JC283053, об’єм двигуна 5654 куб. див. Митна вартість - $14 688. 

Відзначимо, що автомобіль цей був у використанні та має пошкодження: “бампер передній деформований, фара права, радіаторна решітка, емблема передня, нижня решітка переднього бампера, протитуманна фара права, накладка протитуманної фари права, кришка буксирувальної провушини передня, капот деформований, радіатор, кріплення повітропроводу радіатора, наповнювач переднього бампера, крило переднє праве деформоване, спрацювала подушка безпеки водія, кермо, спрацювала подушка безпеки коліна водія, спрацювала подушка безпеки бічна права, облицювання даху”.

Ми спеціально наводимо повний перелік пошкоджень, тому що після публікації спритний поліцейський напевно намагатиметься позбутися незадекларованого транспортного засобу (докази). А оскільки він схильний до брехні і шахрайства, то, напевно, не повідомить покупцю весь обсяг ушкоджень, отриманих автомобілем.

Також у 14.02.2017 року батько поліцейського став власником а/м OPEL COMBO 2004 р.в., держномер АМ6538СА.

А 04.12.2018 року пенсіонер "купив" TOYOTA LAND CRUISER 200, 2008 р. в., колір чорний, держномер АМ9225СН.

Автомобілі завозилися через Одесу - якраз у той самий час, коли Віталій Бондар очолював там “внутрішню безпеку” на митниці. Результати його роботи на державу ми бачимо – тепер Одеською митницею займається ДБР.

Про те, що підполковник В.В. Бондар навмисне обдурює державу та начальство, ретельно плануючи та приховуючи свої правопорушення, свідчить і така промовиста деталь. Щоб реєстрація на батька, простого роботягу (все життя пропрацював на швейній фабриці «Лілея» у м. Хмільник), дорогих транспортних засобів не кидалась у вічі, син 09.02.2018 р. здогадався оформити старому батькові перше в його житті посвідчення водія В4Р925 такатегорію “В1”. А щоб у батька не з’явилося бажання ним скористатися, посвідчення того ж дня було здано "на зберігання" (любить батько заглянути в чарку?). Усю цю процедуру було проведено у територіальному сервісному центрі 1841 МВС у Житомирській області. Тобто там, де тоді ще міліціонер Віталій Бондар розпочинав свою успішну кар’єру та де у нього збереглися дружні зв’язки.

Звичка реєструвати транспортні засоби на підставних осіб – “фішка” Віталія Бондара. Так, той самий знак держреєстрації АМ3686АА до "Харлея" носив інший мотоцикл: спортивний BMW F 650GS (2003 р. в., колір жовтий, дата реєстрації 2013-06-08). BMW F був зареєстрований на громадянина 07.07.1967 р. н.

Майже весь свій автопарк підполковник ховає у Києві, у Полтаві “засвітив” лише “Харлея” та “Ауді”.

Приховує поліцейський не лише автопарк, а й свою причетність до банківської картки “Приват”, виданої на підставну особу - гр-на Гагаріна Сергія, 02.02.1991 р. н., але з якої сплачує покупки спритний поліцейський. ДБР не важко це перевірити і довести - за бажання, звичайно. Підказкою для слідства може стати номер мобільного телефону 38093424302, який поліцейський скрізь вказує як його особистий.

І насамкінець - про покровителів. Він у Віталія Бондаря один – це Мандзюк Олег Андрійович. Остання посада – начальник Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції ДСНС. У минулому – в. о.начальника Головного оперативного управління Міністерства доходів та зборів. З 2010 по 2015 р.р. працював на керівних посадах у податковій міліції України. Так-так, тієї самої, результативність якої була - 2-3 кримінальні справи на рік, доведених до реального вироку суду. А ще раніше Мандзюк служив у сумнозвісному УБОЗ МВС, щедро інфільтрованому агентурою ФСБ РФ.

Саме Олег Мандзюк, використовуючи свої зв’язки у МВС, влаштував “евакуацію” Віталія Бондара з Одеси наприкінці минулого року. За тиждень до заміни скомпрометованого керівництва ДПС у листопаді 2021 року. І напередодні планованої у Києві “зачистки” тотально корумпованої одеської митниці. Так би мовити, "вивів з-під удару". І “перемістив” підопічного з ДПС до МВС, і також на хлібну посаду.

Нова Audi S8 підполковника тому свідчення.