Шахрай Микола Удянський та олігарх-втікач Сергій Курченко заробили на краху криптобіржі в Москві 4 мільйони доларів США *

Шахрай Микола Удянський та олігарх-втікач Сергій Курченко заробили на краху криптобіржі в Москві 4 мільйони доларів США


Майже одразу після терористичного акту у “Крокусі” московські правоохоронці нагрянули з обшуками в офіс криптобіржі Beribit, чим зупинили її діяльність.

В результаті сотні ошуканих клієнтів збиралися біля її офісу в “Москва-Сіті” і намагалися зловити співробітників біржі, які намагаються втекти. Вони стверджують, що їхня біржа кинула на 400 мільйонів рублів.

Хто стоїть за цим майданчиком Beribit?

Beribit – це майданчик, що надає послуги обмінника криптовалюти на рублі, електронного гаманця для зберігання активів, а також P2P-маркету – інструмента, який часто використовується для нелегальних угод.

P2P-торгівля (peer-to-peer) – це децентралізований метод обміну активами між людьми без посередників. Ця послуга викликає найбільші питання про прозорість, оскільки не піддається регулюванню та не гарантує законність дій учасників. Саме тому вона стає привабливою для шахраїв та злочинців.

Біржа привертала увагу правоохоронних органів тим, що нібито підозрювалася у фінансуванні терористичних організацій.

Тим більше, що стоїть за Beribit, незважаючи на те, що вона зареєстрована на Сейшелах, і сайт знаходиться в Сан-Франциско – український олігарх Сергій Курченко.

Той самий олігарх-втікач Сергій Курченко, відомий своїми зв’язками із сім’єю опального України Віктора Януковича, який був однією із ключових фігур в українському бізнесі. Про нього ви можете дізнатися, що він власник групи компаній “Газ Україна”, медіахолдингу UMH Group та футбольного клубу “Металіст Харків”.

Beribit Курченко купив влітку 2023 року, за порадою відомого українського криптошахрая Миколи Удянського з Харкова, який нині проживає в Дубаї.

Це він порадив Курченку купити Beribit, яка, як і біржа Удянського Coinsbit – зареєстрована на Сейшельських островах.

Удянський відомий в Україні як фейковий мільйонер, який через замовні статті у ЗМІ приписує собі статки у 180 мільйонів доларів.

Цікаво, що Удянський обслуговує ще одного опального політика – “Слугу народу” Миколу Тищенка, більш відомого широкому загалу як Коля Мітбол. Відомий Тищенко зокрема тим, що пропонував підім’яти під себе нелегальні колл-центри в Україні.

Микола Удянський порадив Курченку скористатися трагедію у Крокусі для того, щоб кинути клієнтів біржі. За його задумом, після арешту біржі зобов’язання перед клієнтами виконати неможливо. Так само як і пред’явити Курченку претензію щодо виплат. Тим більше, впевнений він, більша частина платежів пов’язана з незаконною діяльністю, і заяви до поліції ніхто не писатиме.