РФ привласнила понад 13 тисяч будинків та квартир на окупованій території – ЗМІРуйнування а Маріуполі, січень 2024 року

Росія «націоналізувала» щонайменше 13 300 будинків та квартир на окупованих її військами територіях України, стверджується в розслідуванні видання «Новая газета. Европа».

Ідеться про нерухоме майно, власники якого втекли від війни. Згідно з розслідуванням, житло, по суті, відбирають, якщо господарі не повернулися додому впродовж місяця.

Офіційно призначена Росією влада обіцяла вилучати житло тільки у тих громадян України, хто виїхав з 2014 року і не збирається повертатися. При цьому, за даними видання «Новая газета. Европа», близько 80% усього нерухомого майна, визнаного безхазяйним, розташовано на нещодавно окупованих територіях. Так, за кількістю «націоналізованого» житла зараз лідирують Маріуполь, Мелітополь та Сватове – міста, захоплені російською армією навесні 2022 року.

За даними ООН на січень поточного року, близько 10 мільйонів українців були змушені залишити будинки через повномасштабні бойові дії і досі не повернулися. Понад шість мільйонів із них поїхали за кордон, решта переселилися до інших регіонів України.

Форум