ЗМІ: Україна просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити їхньою зброєюATACMS

Україна звернулася до адміністрації президента США Джо Байдена з проханням допомогти визначити цілі в Росії, по яких Київ міг би завдати удару власною зброєю. Вона також попросила США зняти обмеження на використання наданої американської зброї проти військових об’єктів на території Росії. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників та представників оборонного відомства.

Попередні подібні запити, як і прохання дозволити застосування озброєнь США для ударів по об’єктах на території Росії, незмінно відхилялися Вашингтоном. Нинішню спробу зроблено Києвом на тлі різкої активізації дій російської армії в Харківській області.

За даними видання, американські посадовці заявили, що запит України, який було зроблено минулого тижня, розглядається.

Якщо США погодяться на такі зміни, це може означати серйозну зміну політики адміністрації Байдена, яка вже давно прагне зменшити ризик військової ескалації між Вашингтоном і Москвою, підтримуючи при цьому Україну, пише WSJ.

«Вони дійсно просили (США) про допомогу, щоб завдати удару по Росії. Це не стосувалося конкретної системи озброєнь, а додаткової допомоги в завданні удару по росіянах», – сказав журналістам генерал ВПС США Сі Кей Браун.

Водночас представник Білого дому заявив, що нинішня політика США не підтримує надання такої допомоги у виборі цілей або використання американської зброї на території Росії.

«Ми не заохочуємо і не дозволяємо здійснювати атаки на території Росії, що є нашою давньою політикою», – сказав він.

Як зауважують журналісти Wall Street Journal, США надали ракетні комплекси класу «земля-земля» та інші системи озброєнь, такі як ATACMS, за умови, що вони не будуть використовуватися для завдання ударів по цілях на території Росії. Це застереження, на яке Україна погодилася як на умову отримання зброї, мало на меті зменшити ризик переростання конфлікту у пряме зіткнення між США та Росією.