Кирило Яковець: 500-доларовий дисидент з ГО НОН-СТОП *

Кирило Яковець: 500-доларовий дисидент з ГО НОН-СТОП


Друга серія мого розслідування про головного ухилянта Харкова –  голову ГО НОН-СТОП Кирила Яковця. У цій серії я наведу прямі докази того, що очолювана ухилянтом ГО НОН-СТОП – ніяка не громадська організація, а приватна структура, яка нелегально працює за гроші. А лідер ГО НОН-СТОП Кирило Яковець – ніякий не громадський активіст, а дешевий (і це не образа, а математична констатація) медіа-кілер, готовий за 500 usdt на тиждень братися за будь-яке замовлення і публікувати фейки. Одразу зазначу, що ці докази були отримані мною законним шляхом – у телефонній переписці з адміністратором телеграм-каналу ГО НОН-СТОП та безпосередньо Кирилом Яковцем.

Нагадаю, що Кирило Яковець – колишній харківський прокурор, який після того, як був звільнений з лав прокуратури через профнепридатність (не пройшов атестацію), створив ГО НОН-СТОП та перетворився на «громадського активіста» та «адвоката». Беру ці нові іпостасі (адвокат і активіст) колишнього прокурора у лапки свідомо. Бо, по-перше, діяльність НОН-СТОП не має нічого спільного із громадською діяльністю, а є медійними та юридичними атаками на комерційні структури в інтересах замовників (інших комерційних структур або окремих осіб).

А по-друге, ключовим клієнтом Яковця-адвоката є Володимир Манукян, кримінальний «авторитет», який наразі переховується за межами України, веде бізнес у ДНР та є правою рукою злодія у законі Армена (Саркісяна) Горлівського, який, у свою чергу, за даними ГУР МО, після смерті Пригожина став «смотрящім» за набором російських зеків на війну з Україною. Як писали ЗМІ, в ГО НОН-СТОП Манукяна називають «папою».

Ну і останній штришок до портрету, який і змусив мене взятися за Яковця. Я розцінюю окрему частину його публічної діяльності як свідому підривну роботу проти мобілізації у ЗСУ зокрема і національної безпеки загалом.

Яковець – ухилянт, але не простий, любить робити все шумно і демонстративно. Своє ухилянтство він подає за правозахисну діяльність, а повістки називає боротьбою влади «з дисидентами, активістами, волонтерами». Так він кидає виклик державі. І, як це не дивно, підхід працює – ТЦК боїться чіпати «дисидента». А він тим часом йде далі. НОН-СТОП обіцяє безкоштовну допомогу тим, хто «став жертвою протиправних та абсолютно незаконних дій з боку військкоматів». Пости про юридичні послуги для ухилянтів гуляють у проросійських та російських тг-каналах на кшталт «Шептун» або «Злой енот».

Тому вважаю правильним, якщо суспільство побачить, що таке ГО НОН-СТОП і Кирило Яковець зсередини.

Пристебніться, занурюємося у чарівний світ «дисидентів».

Для мене як медійника було очевидним, що усі пости «правозахисників» а) замовні і б) низької якості. Виходячи з цього, я вирішив провести стандартний  журналістський експеримент: запропонувати ГО НОН-СТОП розмістити на своїх платформах за гроші повністю фейковий контент, що дискредитує певну особу/осіб/бізнес і задокументувати їхню згоду це зробити.

Залишалося створити «контент». Серед останніх постів ГО НОН-СТОП побачив згадування співробітника Нацполіції Євгена Шевцова, якого «дисиденти» пов’язували із «кришуванням» певної кріптобіржі. Я згадав дружину Євгена – Альону Шевцову (Дегрік), екс-власницю ліквідованого IBOX Bank. Персону, скажімо так, неоднозначну. З метою експерименту «фейкової закупки»  написав абсолютно фейковий текст про неї – про те, що вона, начебто, переховується за кордоном і ніби ось-ось збирається повертатися до України з новим фінансовим проектом. І з цим бездоказовим, повністю «лівим» текстом через телеграм анонімно, як такий собі посередник Сергій, звернувся до адміністратора каналу  ГО НОН-СТОП – з пропозицією озвучити умови публікації такого посту у них на каналі.

Результат перевершив усі очікування. ГО НОН-СТОП опублікувало створений за 5 хвилин фейк, не вимагаючи жодної верифікації написаного. Авансом.

 

Фейкомет «клюнув», і щоб розвинути тему я запропонував «системну роботу» за 500 доларів на тиждень. За публікацію нових відео і постів по темі.

 

У відповідь ГО НОН-СТОП попросили «тезисну інформацію» про майбутню «роботу». Тут довелося напружитися і зібрати із зливних сайтів і телеграм-каналів «тези». Звісно, теж бездоказові.

Однак і тези, і сума співпраці повністю задовольнили ГО НОН-СТОП, які надали особисті контакти Кирила Яковця.

Підтвердженням того, що наданий адміністратором контакт належить саме Яковцю, був номер телефону вказаний @yakovets_1310. Цей номер є у відкритому доступі як телефон ГО НОН-СТОП і адвоката Кирила Яковця. Додаток Getcontact також підтверджує, що це номер Яковця, у різних абонентів він записаний як «Яковец прокурор», «Кирилл адвокат», «Кирилл нон стоп» тощо.

 

 

І почалося ще прекрасніше. Голова НОН-СТОП почав із компліментів, мовляв, у нас дуже якісна інформація, у них такої не було. І за цією інформацією, на думку Яковця, можна зробити «безліч матеріалів». І сам розписав усю схему роботи ГО НОН-СТОП, про яку я вже писав у минулій публікації. Вона проста: інформаційний вкид, подача заяви про «злочин» і відкриття кримінального провадження проти жертви через суд, публікації з рекламним просуванням, отримання відповідей від силовиків, витягів з ЕРДР і монтаж відео.

 

 

Далі дисидент висловлює готовність публікувати маячню без передоплати і почати «фінансування», якщо його робота буде мене «влаштовувати». І знов рекламує себе, кажучи, що сильна сторона «дисидентів», як виявляється, ні –  не писати правду, а, увага – «робити ситуацію максимально токсичною» та «відкривати сотні кримінальних справ».

 

І формулює головну задачу своєї роботи проти жертви: «Щоб всі боялись від неї слухавку брати – наша головна ціль». І доповнює: «Ми маємо досвід цієї праці».

І так – активіст готовий працювати проти державних органів. Хоча я навіть розмови не починав у цьому напрямку, він сам пропонує мені «душити КРАІЛ». Це так, на замітку шановним правоохоронцям.

Тепер ви знаєте, як працюють дисиденти з ГО НОН-СТОП. Головний дисидент сам про це розповідає досить яскраво і переконливо.

Ну і технічні деталі. Яковець каже, що треба обговорити питання фінансування після визначення обсягів роботи і запевняє, що йому зручно приймати оплату у крипті.

І закінчує тим, що чекає на «завдання», що кейс у нас напрочуд цікавий і контролювати його буде він особисто. Зазначу, що пану Яковцю так кортіло вже почати «роботу» і отримати фінансування, що ГО НОН-СТОП опублікувало аж три пости маячні і фейків за наданими мною «тезами».

Впевнений, що і всі інші дописи «активістів» створюються за схожими рецептами. «Вітаю» «клієнтів» Яковця – ви сплачуєте роботу фейкомета.

Висновки:

Кирило Яковець та ГО НОН-СТОП – не активісти і, прости Господи, дисиденти, а провокатори і розповсюджувачі фейків.

Кирило Яковець та ГО НОН-СТОП – не борці з корупцією, а процесуальні тролі, які подають сотні заяв і за допомогою відкриття кримінальних проваджень тиснуть на жертв своїх атак.

Мета діяльності Кирила Яковця та ГО НОН-СТОП, яку він визнає сам – не викриття корупції і не встановлення істини, а оббріхування жертви і знищення її репутації.

Кирило Яковець та ГО НОН-СТОП ведуть вищеописану діяльність за гроші замовників, які отримують нелегально, звісно ж, не сплачуючи податків.

Кирило Яковець ухиляється від призову до ЗСУ, цинічно прикриваючись гаслами захисту суспільства, хоча насправді його діяльність є глибоко антисуспільною.

Пропоную співробітникам правоохоронних та військових органів звернути увагу на це дослідження. Мені вистачило лише одного смартфону у руках та декількох відносно вільних годин, щоб задокументувати пана Яковця. Ваші можливості – набагато більші. Чи може ця зухвалість обумовлена тим, що комусь з силовиків зручно використовувати «дисидента» як торпеду та апарат машинного доїння бізнесу? Вважаю, що ця «громадська» діяльність має бути припинена. До спілкування із паном Яковцем я вважав, що він має бути призваний до лав ЗСУ. Але тепер я змінив свою думку. ЗСУ – це занадто велика честь для нього. Його місце на лаві підсудних.