Нон-стоп ухилянти – ласкаво просимо до ЗСУ! *

Нон-стоп ухилянти – ласкаво просимо до ЗСУ!


Побратими вже неодноразово писали про те, що з фронту собача суєта ухилянтів виглядає, скажімо так, дещо дивно, усі ці перегони з ТЦК, страждання від призову в армію і т.д. «Не піду, бо не вмію стріляти, не служив раніше». Чувак, ти здивуєшся, але я також не вмів стріляти з багатьох видів зброї, і як і більшість тих, хто зараз фронті. «Я корисніший у тилу –  я боєць економічного, культурного та громадського фронтів, я працюю 24/7. Вау, ти герой. Щоб якось полегшити тобі життя, хлопці з «нуля» готові помінятися з тобою і працювати 25/7. Ба більше – навіть готові бути пораненими на громадському фронті. Чи економічному".

До останнього не хотів писати на цю тему, але нещодавно попалося на очі відео одного харківського «активіста», і, вибачте, вкурвило. Мамкін ухилянт, якого аж трусить від однієї думки про ЗСУ, а тому прикривається батьками, «громадською діяльністю», «антикорупційними розслідуваннями», іншими активістами, чим завгодно –  аби тільки не «забрали» до служби в армії. Агітує проти мобілізації, але не проти того, щоб інші йшли захищати його дупу, поки він буде запилювати гнівні «антикорупційні» відосики у тилу.

Отже, чувака звуть Кирило Яковець, він колишній харківський прокурор. А зараз адвокат і голова такої собі ГО «НОН-Стоп». У своєму відео він на повному серйозі розповідає про те, що ціла держава Україна влаштувала диверсію – особисто проти нього. Цілий законопроект прийняла спеціально, щоб призвати видатного борця з корупцією у лави ЗСУ і там вбити.

За його інформацією, безпосередньо Арахамія і зампред СБУ Сандурський замовили видатного борця. Мова йде про законопроект 9342, який, серед іншого, трохи перекриває кисень схематозникам, які оформлювали по декілька опікунств над бабусями і так «косили». Тепер для отримання відстрочки потрібно довести родинний зв’язок, мати одне місце реєстрації і не мати інших працездатних опікунів.

Трагедія. Але не для Яківця. Він каже, що все одно в армію не піде, бо батько інвалід, а мати пенсіонерка. Зайшовши до Яківця на сторінку можна побачити несусвітню безліч «юридичних» рекомендацій, як правильно не приймати повістки, спілкуватися із співробітниками ТЦК, отримувати «бронь» тощо. Патріот країни, що воює, одразу зрозуміло. 

Гугл розкриває ще більші масиви даних, від яких можна прифігіти. "Борець" ставить себе в один ряд з Шабуніним, Стерненком і подібними медіа-персонами.

І пропонує звільнити громадських активістів від призову, бо «в Україні достатньо ресурсу для призову» і рекламує адвокатські послуги для ухилянтів від «могилізації». Причому рекламує, увага – телеграм-каналах, які визнані СБУ як такі, що курують російським ГРУ. Дуже патріотична позиція. 

Мені стало цікаво, з чого ж, як співалося у дитячий пісеньці, зроблені такі яківці? Витратив два дні, щоб «покопати» цього мамкіного, точніше, папкіного «антикорупціонера». Як виявилося, що зроблене воно із вимагання і кришування, рейдерства і криміналу, і зв’язків з бандитами і напряму –  із руснею. І головне, як я і підозрював – підстав для відстрочки таки немає.

Втім, про все по порядку.

Отже, перший зашквар, який одразу натикаюся на сторінці Нон-Стопу – Яковець скаржиться, що його нібито прослуховують через те, що він адвокат такого собі Манукяна В.А.

Хто ж цей достойник? А це єнакіївський кримінальний авторитет Володимир Манукян, «Мантус», один з головних героїв кримінальної війни у Харкові, що вирувала до 2019 року. Власник підприємств у ДНР і права рука Армена Саркісяна «Горлівського», який наразі, за даними ГУР МО, став головним по набору російських зеків до армії після заколоту Пригожина. Саркісян – засновник вірменського батальйону російської армії «Арбат», який воює проти України. 

І прослушка, насправді, це найменше, що могли б зробити українські правоохоронці у цьому випадку. Далі виявляється, що ГО «Нон-стоп» - ніщо інше, як кишенькова організація «Мантуса», у мережі опубліковані скріни телефону Яковця, де у переписці «антикорупціонери» називають Манукяна «папою».

 Що ж роблять «діти» для «папи»? Прослідкуймо з самого початку.

ГО Нон-стоп створена у вересні 2019 року у Харкові. Засновник – Кирило Яковець. Упродовж 2019-2020 років єдиною «громадською справою» ГО була «протидія» корупційним схемам у лісництвах Харківської й Луганської областей. Протидія, як здогадуєтеся, дуже вибіркова. Одним протидіємо, інших кришуємо. У цей же час у якості адвоката Яковець у судах різних інстанцій представляв інтереси ТОВ «УСПІХ» , основний вид діяльності якої «Лісопильне та стругальне виробництво», засновником якого є Олег Берко – партнер бандита Віталія Кабанця, який перебував у розшуці за викрадання та катування людей і фінансист Павла Придворова, члена ОПЗЖ,  екс-в.о.мера Слов’янська, який голосував за утворення ДНР.

В тому ж 2020 році діяльність ГО «НОН-СТОП» переключається на «захист» фермерів – на боці одного із близьких до Манукяна ОЗУ, які боролися за управління на сільгосппідприємствах державної форми власності в прифронтових районах Луганської області. Патрульною поліцією Луганщини було затримано близько 40 осіб тітуханів, які на 4 мікроавтобусах їхали на рейдерське захоплення одного з с/г підприємств. Визволяв їх Яковець, який пояснив поліціантам, що кодла «спортиків» зібралася для «мирної акції на підтримку президента». Ну а партнер Яковця по адвокатському бюро «Яковець та партнери» Андрій Гагун, теж колишній прокурор, також виступав адвокатом ОЗУ «Залютинське», близького до Манукяна.

У 2021 році вся діяльність переключається на земельні та будівельні «схеми» у Лозівському районі Харківщини. ГО виступало в інтересах мера Лозової, називалися навіть конкретні розцінки прихильності, опонентами була команда колишнього голови Лозівської РДА Красноперова. У тому ж 2021 році ГО активізувалась з «проблемою» заправок у Харкові. За однією схемою (подача заяви до Поліції – позов до суду на Поліцію у звʼязку з відмовою провадження – рішення суду про внесення заяви до ЄРДР) було здійснено щонайменше 5 спроб «розібратися» з локальними АЗС. Заяви кидали у суди пачками.

Варто зазначити, що жодної цінності як адвокат Яковець для «папи» Манукяна не становить. Через профнепридатність. У 2018 році Яковець не пройшов переатестацію і був звільнений з прокуратури. На початку 2019 року отримав адвокатське свідоцтво. Майже одразу потрапив у «чорний список» за неякісні адвокатські послуги.

Єдиною значимою адвокатською справою Яковця за весь час практики була справа про хабар колишнього директора департаменту капітального будівництва Харківської ОДА Андрія Винниченка, яку Яковець провалив – Вінниченко отримав 7 років з конфіскацією.

Тож, наш ухилянт – виключно медійна торпеда кримінального авторитета, пов’язаного із руснею, який втік з України.

Ну і найцікавіше. А чи дійсно наш хлопчик не підпадає під мобілізацію? Його батьки, які володіють приватним підприємством Ніка, зареєстровані у Харкові по вул. Краснодарській 177. Щодо адреси реєстрації Яковця, то це провулок Банний, 1. Тобто, син та батьки не живуть разом, і доглядом за батьком, звісно, Яковець не займається, так і коли – стільки антикорупційних ініціатив «Мантуса» ще необроблені. Але допускаю, що спритний хлопчина встиг прописатися у батьків, щоб не йти в армію. А тому спеціально для ТЦК інфа для розумів: Яковця є сестра, Яна Палецька. Судячи із сторінки у Facebook, вона заможна людина, оскільки разом із чоловіком відвідує Канаду, Грузію та інші країни. І повністю працездатна. А значить спроможна займатися опікунством батька, якщо таке опікунство дійсно потрібно.

Тож, шановний місцевий ТЦК: є всі підстави для того, щоб нешановний Кирило Іванович нарешті почав виконувати свій почесний обов’язок перед Батьківщиною і хоча б частково спокутувати провину перед Україною та українцями за шкоду, яку він їй завдав разом із своїм «папою», що втік і переховується за кордоном.

Звісно лише у тому разі, якщо СБУ та ДБР не побачать у діях цього чи то адвоката (до речі, місцеве КДК – тут адвокатською етикою навіть не пахне, чому в нього досі є свідоцтво?), чи то активіста порушень закону і дій, що підривають безпеку держави. А щось мені підказує, що такі порушення і дії там є, бо людина відкрито агітує і працює проти мобілізації – процесу, що забезпечує обороноздатність країни, і, схоже, що тільки потужний дах у особі «папи» і місцевої прокуратури не дає все це  розслідувати. Джерело: https://censor.net/ua/b3445345