У Парижі «перейменують міст» на міст Червоної армії — фейки за 13 травняУ Парижі «перейменують міст» на міст Червоної армії — фейки за 13 травня

Визначна роль Червоної армії у «визволенні Європи» від нацизму — важливий історичний міф, який старанно плекає Росія для підтримки свого культу перемоги. У випуску розглянемо фейк, який вигадали пропагандисти для підживлення цього міфу. Міська влада Парижа нібито «ухвалила рішення» перейменувати міст Аваль на честь Червоної армії. Таким чином у Франції хочуть «віддати належне» Червоній армії та її ролі у «звільненні» Європи. А також говоримо з військовим істориком Василем Павловим про справжнє обличчя російського «визволителя» — як за часів Другої світової, так і під час інших воєн.

Щоденний подкаст Вадима Міського виходить з перших днів великої війни. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв’язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog’a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

Долучитись