У США спрогнозували, чи зможуть росіяни досягти успіху на ХарківщиніУ США спрогнозували, чи зможуть росіяни досягти успіху на Харківщині

Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що адміністрація США очікує на можливе посилення військових дій росії в Україні, особливо в Харківській області. Однак він висловив сумніви щодо того, що кремль матиме значні успіхи.

Він зробив цю заяву під час спілкування з журналістами 10 травня, пише "Радіо Свобода".

Офіційний представник зазначив, що атака росії в Харківській області була передбачуваною, і США активно співпрацювали з Україною, щоб допомогти їй підготуватися до цієї події.

"Цілком можливо, що росія продовжить просування найближчими тижнями, але ми не очікуємо значних територіальних проривів, і згодом допомога з боку США дозволить Україні протистояти цим атакам протягом 2024 року", – зазначив Кірбі.

Представник Білого дому також висловив припущення про можливе посилення атак з боку Москви у цьому районі найближчими тижнями з метою формування буферної зони вздовж українського кордону. Однак він наголосив, що США забезпечують Україну необхідними ресурсами для відбиття цих атак.

"Можливо, росіяни готуються до масштабнішого наступу на Харків. Є тривожні ознаки того, що росія готується застосувати далекобійний вогонь у межах досяжності Харкова. Вони б не стали цього робити, якби не думали про напад безпосередньо на місто", – заявив представник Білого. вдома.

Нагадаймо, що Інститут вивчення війни у своєму звіті спрогнозував, що потенційний ворог може спробувати проводити обмежені військові операції чи провести транскордонні напади на Харківську та Сумську області. Російські військові формують Північне угруповання із елементів Ленінградського військового округу для можливих дій на Білгородсько-Харківському напрямку.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook !