У США заявили, що Китай обрав сторону і не претендує на нейтралітет у війні РосіїКитай продовжує допомагати Росії досягти військових цілей в Україні , продаючи такі товари, як технології безпілотників або порохові компоненти. Про це в інтерв’ю Politico заявила посолка США при НАТО Джуліанна Сміт.

“КНР не може претендувати на повний нейтралітет у цьому випадку, і вони насправді обрали сторону. Я вважаю, що коли Пекін намагається зобразити себе нейтральною стороною, коли йдеться про цю війну, ми на це не купимося”, – заявила вона.

Сміт також додала, що США “дедалі частіше спостерігають матеріальну підтримку” РФ з боку Китаю, і вказала, що ці товари подвійного призначення зіграли вирішальну роль у допомозі Москві досягти деяких цілей проти України.

Дипломат розповіла, що Китай надає РФ “верстати, мікроелектроніку, технології дронів і нітроцелюлозу, яка використовується як паливо”. Водночас поки що немає доказів того, що Пекін надає пряму “військову підтримку” Москві, але надає товари, які використовуються як у військових, так і цивільних цілях.