Микола Удянський – кримінальний фараон криптосвіту та його піраміди. Частина 1 *

Микола Удянський – кримінальний фараон криптосвіту та його піраміди. Частина 1


Будь-який стрімкий зліт проектів в області криптовалют так чи інакше завжди пов’язаний із криміналом, та брудними грошима, які необхідно легалізувати.

У темному, закулісному світі криміналу переміщуються космічні суми незаконно отриманих грошей, “вивести у світ” які у світлі традиційної банківської системи можливим не представляється.

Знають і добре розуміють це лише ті, хто працює в цій сфері, і працівники правоохоронних органів.

Наївним мешканцям із зовнішнього світу, ЗМІ та інші “авторитетні” джерела інформації, за більш ніж скромні гонорари, створили окрему віртуальну реальність з успішними стартапами, бізнесменами, видатними розробниками, філантропами, їх фешенебельним життям та розкішшю, що оточує їх.

Люди, завдяки продажним ЗМІ, бачать лише романтичну казку про те, що можна чесною працею заробити мільйони, просто тому, що ти Микола Удянський.

Як пише про себе Микола Олександрович Удянський, у проплачених ним же матеріалах ЗМІ, він: відомий підприємець, засновник та СЕО криптовалютної біржі Coinsbit, крипти Bitcoin Ultimatum, співвласник медіахолдингу Parliament Media Group, бізнесмен, науковець, який має ступінь доктора філософії з права. Ну і звісно ж антикорупціонер.

В Україні кожен аферист чомусь займається боротьбою з корупцією, особливо у правоохоронних органах. Цікаво, чи не тому, що в аферистів особиста неприязнь до правоохоронців та особливо суддів, які заважають їм як слід розвернутися? Чи не знаходите?

За фактом Удянський – директор “ландромату” – пральні для брудних грошей криміналу.

Криптопральня Миколи Удянського

Як же Микола швидко знайшов ключ до грошей криміналу? Хто завів його у світ криміналу? Хто його познайомив зі злочинним світом так, що той став схильний до нього?

Можливо причина в судимості його старшого брата Андрія Удянського 1976 року народження, та отця Олександра Удянського 1949 року народження?

Можливо, завдяки їхнім зв’язкам з криміналом Микола зміг забезпечити свої проекти необхідними фінансами?

Як розповідав сам Удянський у численних інтерв’ю, свій перший мільйон він заробив у 2014 році, продавши мережу платіжних терміналів.

Можна напевно з ним погодитись, бо саме у 2014 році, увійшов у світ криміналу, і став багатіти як на дріжджах.

То хто ж так активно сприяв діяльності Удянського?

Частина Харківських джерел називає прізвище покійного мера Харкова Геннадія Кернеса, який мав великий авторитет у місті та за його межами.

І справді, прикрити такий масштаб афер, який приписують Удянському, тільки така людина, як Кернес.

Також у ЗМІ можна знайти інформацію, що Удянський один із ключових технічних виконавців у піраміді Forex MMCIS Group.

За оцінкою журналістів, засновники MMCIS ошукали вкладників на суму від 150 до 350 мільйонів доларів.

На сьогодні відомо, що за цією аферою, яка розкручувалась з 2012 року і впала у 2014 році стояв – Павло Кримов, який, за дивним збігом обставин, також як Удянський починав свій шлях із встановлення платіжних терміналів – щоправда, не в Харкові, а в Запоріжжя.

Слід зазначити, що прізвище Удянського прямо жодного разу не фігурувало у справі MMCIS, тож цілком імовірно, якщо він і брав активну участь, то тільки в розрізі реалізації чи порятунку коштів MMCIS. У будь-якому випадку питання поки що залишається відкритим.

Втім, найближчим обличчям до Удянського, за іншими даними, або його кримінальним “дахом” є ще один уродженець Харкова, лідер банди “Залютинські” – Леонід Митров. “Залютинські” з 2015 року входили до складу організованого злочинного угруповання під керівництвом Вадима Казарцева, більш відомого як “Князь”.

Як пов’язані кримінальні авторитети із крипто-бізнесом Миколи?

У вересні 2020 року Микола Удянський придбав біржу LocalTrade. Спочатку планувалося перевести LocalTrade під юрисдикцію Чорногорії та перепрофілювати її у ф’ючерси та позабіржові угоди (OTC).

Погодьтеся, дивно, що бізнесменові такого рівня знадобилася юрисдикція Чорногорії. Але це лише на перший погляд.

16 січня 2019 року на начальника ДКР Східного регіону Логвиненка Олексія було скоєно напад із замахом на життя. У замаху звинуватили Митрова, який на той момент втік саме до Чорногорії, де проживав у будинку Удянському, який офіційно належить.

Те, що в Удянського є нерухомість у Чорногорії, звичайно, не злочин. Але як так сталося, що поки Митров був у Чорногорії, Удянський планував перевести свою криптобіржу до юрисдикції Чорногорії. А щойно суд у Чорногорії обрав тоді Митрову запобіжний захід, і правоохоронні органи розпочали підготовку документів для екстрадиції Митрова в Україну – ідея переводити біржу до Чорногорії відпала. Після того як у грудні 2019 року Митрова видали Україні, Удянський і зовсім охолонув до цієї ідеї.

З чим це пов’язано? Можливо Удянський виступав представником Митрова, і йшлося не про переведення біржі до Чорногорії, а про перереєстрацію на справжнього власника, і якби не його екстрадиція у LocalTrade був би інший господар?

У будь-якому випадку, після екстрадиції Митрова біржа до кращих часів була “виведена з гри”.

Коли Митрова видали Україні, друг та соратник Удянський не покинув товариша. Він віддав особі, яка працює в Генеральній прокуратурі України $400 000, за те, щоб Митрова “вивели” зі справи.

На лютий 2020 року Митрову вдалося “вирішувати” і щодо інших кримінальних проваджень, де він фігурував.

У травні 2020 року на дні народження Удянського, яке він відзначав у Харкові, були присутніми Митрова, і велика кількість членів ОЗУ “Залютинських”.

Після того як у жовтні 2020 року “Князь” помер у німецькій клініці, його місце в кримінальному середовищі Харкова зайняв Митров.

29.11.2020 Митров відзначав свій день народження в ОАЕ, куди його запросив його найближчий друг та партнер Удянський.29.11.2020 Митров відзначав свій день народження в ОАЕ, куди його запросив його найближчий друг та партнер Удянський.

У квітні 2021 року у Митрова стався черговий заліт. Його банда погоріла на здирстві коштів. Рятуючись Митров, знову втік до Чорногорії до Удянського.

Єдинаркоін

Загальні справи “соціально відповідального бізнесмена” та мафії на цьому не перервалися.

Є ще одна компанія, яка досі належить відкрито Удянському і пов’язана з криптовалютою.

“Єдинаркоін” – проект про який Удянський забуває згадувати на публіці.

Керівником цього підприємства є досить неординарний СЕО-менеджер зі сфери бандитизму – Полтавський Юрій Едуардович 1985 року народження. З ним, судячи з адреси е-мейлу, Удянський знайомий ще з часів своєї першої роботи на початку 2000-х у торговому домі “Олівін”.

Полтавський сам собою особистість цікава.Полтавський сам собою особистість цікава.

Ось таку новину можна знайти на сайті “Сьогодні: “Затримано палія волонтерського намету в Харкові: що про нього відомо”:

Слідчі Шевченківського відділу поліції затримали палія волонтерського намету на площі Свободи. Громадянина Юрія Полтавського заарештовано без права застави, йому загрожує від трьох до десяти років позбавлення волі.

Полтавський має багату кримінальну біографію, яка, можливо, і дає необхідні важелі впливу на нього. У нього вже було три судимості, з яких, зважаючи на все, 2 непогашені.

Полтавський був замішаний у нападі на члена Харківського антикорупційного центру Євгена Лисичкіна у 2017 році.

У січні 2018 року стосовно Юрія Полтавського відкрили ще одне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 125 КК України (“Умисне легке тілесне ушкодження”). Через неодноразову неявку Полтавського до суду його оголосили у розшук.

У Полтавського дуже давні тісні робочі стосунки не лише з Удянським, і з вищезгаданим Леонідом Митровим, а ще з одним більш одіозним представником кримінального світу – Володимиром Манукяном.

Манукян відомий тим, що до 2014 року був правою рукою Армена Саркісяна – головного постачальника “титушок” на Майдан у 2014 році, а також входив до кола Юрія Єнакіївського.

Після 2014 року Манукян переїхав до Харкова, а Саркісян, попри те, що є головою Федерації Боксу бананової ДНР, проживає у Франції та Монако, зрідка під’їжджаючи до Москви, де має свої бізнес-інтереси.

Буквально днями, 14 лютого 2024 року в центрі Москви відбулися розбірки за участю дочки Армена Саркісяна – Емілії.

Емілія Саркісян потрапивши в аварію відразу викликала батька, який приїхав з озброєними охоронцями і відразу, не розбираючись, накинувся на водія та пасажира з другої машини – учасників аварії.

Аналогічно бандити Саркісяна вирішують справи в Європі. Коли Удянський звернувся до Митрова з проханням “вирішити питання” з конкурентом у Франції, люди Саркісяна швидко це організували напад, що відповідним чином зафіксований французькою поліцією.

Банкір мафії

Чим правда прославився у вузьких кримінальних колах, то це тим, що стабільно викуповував “братву”.

Так Мамаєв Савелій Чингізович, у квітні 2020 року Мамаєв завдав тілесних ушкоджень начальнику карного розшуку Драці Євгену Петровичу та начальнику відділу «тяжких» злочинів Новікову. За що був поміщений до СІЗО.

Вийшов під заставу, яку вніс Микола Удянський.

Шаповалов Дмитро Олександрович (“Гулівер”) у компанії з іншими членами ОЗУ Солопом Павлом Володимировичем (“Паша Америка”), Дмитром Александренком (“Кабан”) та 01.11.2020 вбили у ресторані “Біані” Смирнова Руслана Володимировича, за пристойну грошову винагороду зміг вирішити питання, щоб у даному кримінальному провадженні їх не притягали до кримінальної відповідальності.

А за два місяці Шаповалову, який узяв на себе всю провину, Удянський допоміг вийти зі слідчого ізолятора під цілодобовий домашній арешт.

Фігурантом шахрайських схем Удянського є Галкін Олександр (“Тюля”), який також неодноразово відбував покарання у місцях позбавлення волі.

“Тюля” проживав з Удянським у Чорногорії та ОАЄ. Галкін – довірена особа Удянського, виконує його вказівки та завдання. При цьому сам Галкін вкрай неврівноважений тип.

У жовтні 2021 року з ножем напав на співробітника Управління стратегічних розслідувань у нічному клубі “Болеро” у Харківській області.

Примітно, що відвідував ОАЄ та Ширяєв Олег Вікторович (“Ширкін”) – засновник Східного корпусу, який після конфлікту з Нацкорпусом перейшов працювати в ОЗУ Князя.

Ширяєв відомий роботою на одіозного депутата Іллю Ківу, який контролював наркотрафік.

У серпні 2020 року Ширяєв створив організацію “Патріоти за Життя”, яка має пряме відношення до партії ОПЗЖ.

До війни Ширяєв перебував у тісних відносинах з Удянським. У травні 2021 року Ширяєв зі своїми охоронцями приїжджав до ОАЕ на день народження Удянського. Наприкінці червня 2021 року, на одного з лідерів Національного корпусу міста Харкова, Артема Мошенського було скоєно замах. За кілька днів Ширяєва було затримано. Удянський намагався витягти його на волю. Але вийшов Ширяєв майже самостійно, і тепер реабілітується на фронтах війни з російськими окупантами.

У мережі інтернет, якщо дуже постаратися, можна знайти, чи є відео на якому Удянський з автомата розстрілює холостими патронами охоронця. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за хуліганські дії, але його благополучно поховали.

Окрім обслуговування криміналітету, Удянський відмиває гроші і простим корупціонерам.

Богдан Прилепа, який є партнером у бізнесі Удянського, має корупційні зв’язки в органах державної влади України. Дружина Прилепи працює в органах податкової служби міста Києва, через яку й заходять замовлення на різні шахрайські схеми із криптовалютою.

Окремо варто зазначити, що Удянський фінансує осіб з ОЗУ “Залютине” з метою підтримки свого авторитету, а також забезпечення своєї безпеки від осіб, які стали жертвами його афер.І не тільки.

На території України, на замовлення Удянського, криміналітетом було вчинено низку нападів на свідків його злочинів, кривдників та журналістів.

Зв’язки Удянського з кадировцями

Удянський регулярно витрачає сотні тисяч доларів на “зачистку” інтернету, але така чи інша компрометує його інформація залишається.

До початку повномасштабної війни Удянський неодноразово хвалився знайомим та друзям своєю дружбою з кадировцями. Не забуваючи натякати на те, що може попросити при нагоді допомоги у своїх злочинних справах і самого Кадирова.

Зрозуміло, що зараз чомусь інформація про це зникла з його інстаграм.

1 з 3

Хоча не вся. На цій фотографії з того ж таки 2020 року все ще можна побачити

Удянського з людьми близькими до Кадирова.

1 з 4

Дуже дивно, що ми не знайшли фотографії Удянського з Кадировим. Може просто посоромився викласти?

Стрибок Іхтіандра: зі списку Forbes до почесних консулів Румунії.

У березні австрійське інтернет-видання oe24 повідомило читачів, щозі списку найбагатших та найуспішніших підприємців України Forbes виключив Миколу Удянського, відомого як засновника криптобірж Coinsbit та Qmall Exchange.

Видання називало Удянського “Дубайський криптобізнесмен”, підтверджуючи, що вже кілька років він здебільшого живе у Дубаї, і з Україною як такого зв’язку не має.

Попри те, що у 2022 році Удянський посів 59 місце у списку найбагатших бізнесменів України зі статками 180 мільйонів доларів, редактори Forbes дійшли висновку, що інформація про його стан більш ніж перебільшена, а походження активів сумнівні.

При цьому редакція Forbes відвела Удянському місце в іншій команді українських бізнесменів – поряд із Коломойським, Медведчуком.

Але очевидно потрапив Удянський у цю компанію не через те, що в Україні він практично не живе, скільки через сумнівний характер походження його криптопроектів.

Удянський, як міг, намагався спростувати звинувачення у тому, що він шахрай. Удянський заявив, що інформація про його причетність до біржі Coinsbit хибна. Він нібито продав частку у Coinsbit ще у 2019 році і не має відношення до шахрайських дій біржі.

Потім було невелике непорозуміння з іншою криптобіржею Миколи Удянського Qmall. Удянський скрізь вказував, що Qmall – перша українська біржа, регульована Мінцифри та Нацбанком. Але обидва регулятори спростували цю інформацію, виставивши Удянського тим, ким він є насправді – аферистом.

Брудні гроші, зв’язки з криміналом та кадировцями, ніяк сьогодні грають не на руку Удянському.

Авторитетні ЗМІ до його особи стали ставитися з підозрілістю, відмовляючи в комерційному розміщенні. І тут уже стало неважливо, скільки готовий Удянський заплатити за піар. Зіпсувати собі репутацію грішми, що погано пахнуть, не хотів ніхто.

Власне, тому Удянському довелося йти на відчайдушні кроки. Навіть не для того, щоб “відмитися”, а щоб банально не “сісти”!

Усвідомлюючи, що його подальше перебування в Україні є небезпечним для нього з погляду до його брудного бізнесу на початку березня 2023 року Удянський у Харкові.відкрив почесне консульство Румунії.

1 з 3

Історія ця дуже цікава, що Микола Удянський, який ніколи й ніяк не належав до Румунії, раптом несподівано став її почесним представником в Україні.

Є сумнів, що Удянський узагалі хоч раз був у Румунії, навіть проїздом. Про знання румунської навіть говорити смішно. Удянський свою “рідну” українську не знає, і принципово уникає спілкування на українській.

То як таке могло статися? Як Румунія обрала представником своїх інтересів в Україні будівельника криптопірамід?

Відповідь досить банальна – за гроші. Ціна такого питання близько $300 000.

За них Удянський отримав дипломатичний паспорт та відповідно дипломатичну недоторканність себе дорогого та офісу почесного консульства.

Тепер Удянський сміливо може перетинати кордон дипломатичним паспортом, і його дипломатичний багаж огляду не підлягає.

Примітно, що попри те, що на презентації Удянський присягався, розвивати економіку і допомагати воюючому місту. Але за фактом, за рік його консульства ні про самого Удянського, ні про його консульську роботу нічого не чути!

Удянський отримав дипломатичну недоторканність і вирушив далі займатися тим, у чому його звинувачують: обслуговуванням криміналу та шахрайством у криптосфері.

Хочеться запитати дипломатичний корпус Румунії – ви взагалі розумієте, що, видаючи Удянському дипломатичний паспорт, ви де-факто стали співучасниками його кримінальних злочинів?

Що Румунія сьогодні, так само як Удянський відповідальна за його афери, за співпрацю з криміналом та російськими окупантами? У Харкові з’явилося Почесне консульство Румунії

Чи це така стратегія піару Румунії?

Мовляв: “купуйте наші дипломатичні паспорти та грабуйте наївних громадян далі”!

Так?

Хотілося б отримати відповідь офіційних представників Румунії – чи це так?

Можливо, в Румунії не до кінця розуміють, хто такий Удянський.

Окей! Розгляньмо продовження історії про нього, всі його успішні проекти!