ЗМІ: Блінкен попередить Китай про «каральні заходи» через експорт військових технологій у РФДержавний секретар США Ентоні Блінкен має намір попередити КНР про “каральні заходи”, до яких вдадуться США, якщо Пекін не припинить постачати РФ військові технології. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела.

Як зазначає видання, під час візиту до Китаю наступного тижня Блінкен скаже своїм колегам у Китаї, що США та їхні союзники стають дедалі більш нетерплячими через відмову Пекіна припинити надавати Москві все необхідне, щоб допомогти відновити свою промислову базу.

Наприклад, 70% російського імпорту верстатів в останньому кварталі минулого року походили з Китаю і ймовірно, використовуються для виробництва балістичних ракет.

Блінкен не планує розкривати, до яких заходів вдадуться США, але кілька людей, знайомих із ситуацією, повідомили, що США розглядають можливість запровадження санкцій проти китайських фінансових установ та інших організацій.

Один із співрозмовників FT сказав, що його повідомлення буде найчіткішим попередженням, яке США зробили особисто китайським чиновникам.