Окупанти продовжують заробляти на колишньому заводі «Роллтон» під Києвом *

Окупанти продовжують заробляти на колишньому заводі «Роллтон» під Києвом


Влітку 2022 року, коли повномасштабне вторгнення РФ в Україну тривало вже декілька місяців, Служба безпеки України шокувала новиною про те, що одне з бюджетоутворюючих підприємств Білоцерківської громади продовжувало контролюватися особами, пов’язаними з країною-агресором. Мова йшла про завод з виробництва локшини швидкого приготування «Роллтон». Власником виявилась кіпрська компанія, яка водночас керувала підприємством в Росії й мала у керівництві громадян цієї країни. Але кіпріоти на пару з в’єтнамцями виявилися спритнішими за українських правоохоронців і швидко продали український завод іншій компанії з Кіпру. От тільки з’ясувалось, що насправді власники українського «Роллтону» залишились тими самими та їхні зв’язки з окупантами можна підтвердити виписками з реєстрів Кіпру.

До липня 2022 року засновником українського виробника «Роллтон» була компанія ТОВ «Маревен Фуд Європа», яка в свою чергу належала «Mareven food holdings limited» з Кіпру. Станом на зараз, згідно з кіпрськими реєстрами, у керівництві кіпрського холдингу є принаймні дві особи пов’язані з Росією. Це секретар Лейла Бейдієва, яка має громадянство Росії, хоча й проживає на Кіпрі. Вона займає цю посаду з 2016 року. Іншою особою є в’єтнамець Тронг Дуонг Нгуєн (Trong Duong Nguyen), який живе в  Москві. Він є директором «Mareven food holdings limited» з травня 2022 року.


Під час перевірок із боку СБУ на предмет зв’язку з країною-окупантом влітку 2022 року кіпрська «Mareven food holdings limited» заявила, що продала український завод іншій фірмі – Jelmont LTD. Ба більше, за угодою нові власники відмовились від торгової марки «Роллтон» і мали налагодити виробництво під новою назвою.


Згодом Антимонопольний комітет також зацікавився, чи не намагаються власники уникнути відповідальності, продаючи український завод під час проведення слідства. Але з часом справа була закрита і більше питань до заводу в Білій Церкві не виникало. Хоча дарма.

Згідно із виписками з кіпрських реєстрів, вдалося дізнатися, що новий власник українського підприємства - Jelmont LTD, - має точно таку ж адресу, як і ще одна кіпрська фірма, яка була у засновниках «Mareven food holdings limited». Ідеться про фірму Sucheno limited, секретарем якої до липня 2020 року була згадана вище громадянка Росії Лейла Бейдієва. І Jelmont LTD, і Sucheno limited мають однакову адресу реєстрації в столиці Кіпру Нікосії.Водночас власником 100% акцій Jelmont LTD є в’єтнамець Тран Туан Мінь (Tran Tuan Minh). Людина з таким же ім’ям і такою ж пропискою в Хошиміні раніше була директором згаданої «Mareven food holdings limited».Тобто юридично власником українського заводу  стала нова компанія, але керують нею ті самі люди, що й раніше. Ба більше, їхній зв’язок з Росією нікуди не подівся, адже згадані вище Лейла Бейдієва та Тронг Дуонг Нгуєн залишаються в управлінні «Mareven food holdings limited».


Остання компанія станом на зараз є власником заводу з виробництва локшини швидкого приготування в Підмосков’ї. Там продовжують випускати товари під торговою маркою «Роллтон».

З аудиторського звіту компанії Jelmont LTD вдалося також дізнатись про те, що вона купила завод у Білій Церкві в липні 2022 року за 4 млн 850 тис доларів. Гроші на цю покупку були взяті у третьої сторони, інформації про яку втім не зазначено. У 2023 році Jelmont LTD повністю розрахувалась із кредитором за цю покупку.


У тому ж звіті зазначається, що Jelmont LTD є повністю залежною від інвестицій з боку інвесторів. Саме тоді у 2023 році вона змогла купити ще одне підприємство, на цей раз у Польщі – Estonetico investments Sp. z o.o. за близько 4 млн доларів, які теж були позичені третьою стороною.Юридичною особою, яка зараз керує українським заводом, є ТОВ «Євро фуд сервіс». До покупки зі сторони Jelmont LTD вона мала співзвучну з кіпрською материнською компанією назву ТОВ «Маревен фуд Європа».

Після зміни власника, як уже повідомлялось вище, українське підприємство відмовилось від бренду «Роллтон». Тепер на заводі в Білій Церкві випускають локшину Reeva.

З цією ж торговою маркою «Євро фуд сервіс» намагається просуватися на ринках Європи. Так, в грудні 2022 року в прес-релізі для молдавської преси повідомлялось, що Reeva буде підкорювати ринок Молдови. Щоправда, на ілюстрації до прес-релізу чомусь можна помітити логотип компанії Mareven, яка начебто жодного відношення тепер не має до українського виробника.


У квітні 2023 року в латвійській пресі з’явився схожий прес-реліз, в якому розповідалось, що виробник Rollton запускає в Латвії новий бренд REEVA.

Україна, Молдова та Латвія є давніми союзниками у боротьбі з імперськими бажаннями Російської Федерації. Кишинів та Рига також підтримують якнайширші санкції проти цієї країни. Напевно, їх має зацікавити інформація про те, що українським заводом на третьому році війни продовжують керувати особи, пов’язані з агресором. Не кажучи вже про те, що українські правоохоронці дуже поспішили закривати справу щодо фінансування тероризму з боку компанії-власника заводу в Білій Церкві. Документи, опубліковані вище, повинні спонукати СБУ повернутись з перевірками на підприємство, яке намагається перехитрити спецслужби.
Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.com.ua/articles/696041-okkupanty_prodolhajut_zarabatyvatj_na_byvshem_zavode_rollton_pod_kievom