Ляшко пояснив, чому українцям треба "посидіти вдома" і зачекати з подорожамиЛяшко: Захист і вакцинація проти COVID-19 літніх людей та груп ризику пріоритет для України

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що пріоритетом для України мають бути захист і вакцинація проти COVID-19 літніх людей та груп ризику, а не подорожі. Про це він сказав в інтерв’ю виданню "Українська правда. Життя", опублікованому 15 березня.

Об этом сообщает Коготь 2.0

"Коли хтось буде говорити, що треба розпочинати подорожувати, то я буду говорити, що є величезна кількість незахищених верств населення, які потрапляють у групу ризику і яких потрібно вакцинувати для того, щоб захистити і врятувати їхні життя", – сказав Ляшко.

Із подорожами потрібно зачекати, підкреслив головний санлікар.

"Для того, щоб урятувати життя своїх батьків, бабусь, дідусів, ми повинні посидіти поки що вдома, – зазначив Ляшко. – Тому коли ми говоримо про пріоритети між подорожами, захистом людей і порятунком життя, то я як лікар буду стояти саме на стороні захисту".

У коментарі Telegram-каналу "Коронавірус інфо" 15 березня Ляшко говорив, що в разі вимоги будь-якою країною міжнародного свідоцтва про проходження вакцинації проти коронавірусу для перетину кордону українцям його видаватимуть безоплатно й "у два кліки".

Прем’єрміністр України Денис Шмигаль зазначав 7 березня у Facebook, що запис на щеплення проти коронавірусу допоможе українцям отримати паспорт про COVID-вакцинацію, якщо його введуть у світі.

Низка країн заявила про розроблення документів щодо вакцинації проти коронавірусу. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я критично поставилися до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глави Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 15 березня в Україні вакцинували понад 53 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати й інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/ljashko-pojasniv-chomu-ukrajintsjam-slid-posiditi-vdoma-i-pochekati-z-podorozhami-1544193.html”