Переділ будівельного ринку: Поки Кушніра наздоганяють, Микитась за допомогою ОП повертає активиЧитать на русском

Переділ будівельного ринку: Поки Кушніра наздоганяють, Микитась за допомогою ОП повертає активи

Переділ будівельного ринку: Поки Кушніра наздоганяють, Микитась за допомогою ОП повертає активи

Поки директор «Київміськбуду» Ігор Кушнір стає все частіше героєм негативних новин про протести інвесторів та елітні будинки своїх близьких, за кадром розвиваються не менш цікаві події навколо другого за важливістю будівельного монстра столиці — «Укрбуду».

Чому події навколо «Київміськбуду» можуть бути пов’язані зі скандальним Максимом Микитасем та заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим , читайте у матеріалі Цензор.НЕТ .

Нещодавно журналісти Bihus.Info з’ясували , що виведену землю компанії «Київміськбуд» у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували у комунальній власності. На початку 2000-х Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству «Київміськбуду» – «Екос» – для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. А далі на них почали оселятися різні родичі родини Кушнірів.

Ця новина впала на благодатний ґрунт. Адже 17 травня у телеграмі поширювалися відео від незадоволених інвесторів у ЖК «Отрада», які звинуватили «Київміськбуд» у тому, що замість добудови їхніх квартир компанія вивозить матеріали.

Тепер для перевірки даних щодо розслідування Bihus.Info у Київраді буде створено тимчасову контрольну комісію.

Місяцем раніше НАБУ звернулося до Віталія Кличка як голови КМДА з вимогою у триденний термін надати документацію про співпрацю з «Київміськбудом».

Поява цього листа збіглася із запуском через телеграми відео, як Кушнір грубо говорить про інвесторів будівництва. А присутній на ньому та ще не затриманий Максим Микитась каже: «А я вас попереджав» .

Співрозмовники Цензор.НЕТ вважають, що Микитась є одним із тих, хто намагається зараз отримати максимальну вигоду від історії з Кушніром, щоб отримати назад свої об’єкти. При цьому деякі з них згадують, що Микитась ще років 5-6 тому мріяв посісти Кушнір.

Як людина, яка сидить у СІЗО і має такий шлейф корупційних скандалів, розраховує очолити найбільшу комунальну корпорацію, запитаєте ви?

Тоді зверніть увагу на кілька фактів, які відбуваються безпосередньо з самим Укрбудом за останні півроку — рік.

Микитась с помощью ОП возвращает активы

Вони свідчать про те, що Микитась, який успішно вийшов із СІЗО і не менш успішно повернувся туди, дуже ефективно повертає контроль над корпорацією.

03 січня 2023 року у Господарському суді м. Києва відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ «Укрбуд девелопмент». Заяву подала дружина Микита Наталія.

Процедура банкрутства дозволить не сплачувати борги перед містом, перед податковою, не сплачувати навіть 15 мільйонів пайових внесків за ЖК «Рів’єра», яке добудовував «Київміськбуд», але Кушнір відмовився погашати цю пайову заборгованість.

Компанія «Укрбуд девелопмент» має основний кредитор — компанію «Фінансова компанія «Арагон».

У 2019 році, коли у «Укрбуду» виникли фінансові проблеми, частину активів компанії спробували перевести у гроші та вкласти у недобудови. Зокрема це робилося і через компанію «Арагон». Так виник борг «Укрбуду» перед цією компанією.

Взимку «Фінансова компанія «Арагон» звернулася до суду із заявою про грошові вимоги кредитора до ТОВ «Укрбуд девелопмент». 8 лютого суд відкрив провадження та визнав борг «Укрбуду» перед компанією більш ніж у 2 мільйони₴

Суд вирішив запровадити мораторій для задоволення вимог кредиторів та запровадити процедуру розпорядження майном боржника.

Це, прямо скажемо, псувало деякі плани сім’ї Микитася.

І ось, як розповідають джерела видання, 22 травня 2023 року, у ТОВ «Дінекс», яке володіє 100% корпоративних прав ТОВ «Фінансова компанія «Арагон», за підробленою довіреністю від 19 травня 2023 року було здійснено зміну складу учасників Товариства з Решетун М .В. Михайлюк О.В.

А вже наступного дня відбулася державна реєстрація зміни керівника товариства.

А 22 травня 2023 року новим складом учасників ТОВ «Дінекс» здійснено зміну керівника ТОВ «Фінансова компанія «Арагон» з Решетуном М. В. на Шестак А. С.

адвокату Горшинскому

«Таким чином, за допомогою підробленої довіреності було проведено низку реєстраційних дій у ТОВ «Дінекс», з подальшою зміною керівника ТОВ «Фінансова компанія „Арагон“», з метою отримання контролю над одним із найбільших кредиторів ТОВ «Укрбуд девелопмент», що дозволить отримати право вирішального голосу у комітеті кредиторів у поєднанні з іншими контрольованими кредиторами» , — каже співрозмовник видання.

Коли вони спробували отримати пояснення таких дій, їм відповіли, що начебто це відбувається за вказівкою заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

"Хоча в розмовах Татаров запевняє, що немає жодного відношення до Микитася" , — зазначає співрозмовник.

Взимку Цензор.НЕТ уже писав про аналогічну ситуацію з ТОВ «Фортабуд». Сталося це після заяви про фінансові вимоги до Укрбуду.

У вересні 2022 року ТОВ «Фортабуд» звернулося до Господарського суду м. Києва із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Укрбуд девелопмент», оскільки останній не може сплатити борг. Незважаючи на те, що наразі справу закрито за рішенням Північного апеляційного господарського суду від 29.12.2022 року, ухвалою судді Господарського суду м. Києва від 15.11.2022 року вимоги ТОВ «Фортабуд» було визнано.

Отже, на момент провадження у справі про банкрутство ТОВ «Укрбуд девелопмент» ТОВ «Фортабуд» було ініціювальним і одним із найбільших кредиторів ТОВ «Укрбуд девелопмент» та входило до комітету кредиторів.

У грудні за інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань одному з власників компанії (що володів часткою у розмірі 50% у статутному капіталі ТОВ «Фортабуд»), випадково стало відомо про зміну директора ТОВ.

Попереднього керівника Костюченка замінили на «нового» директора Ящука Д.О.

Дані зміни керівника були внесені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Вадимом Рогачем.

Нотаріус вніс зміни на підставі того, що 19 грудня було проведено загальні збори компанії, на яких попереднього керівника Павла Костюченка замінили Ящука Дмитра Олеговича.

Згідно з документами, Рогач засвідчив підписи учасника ТОВ Шевченка О. Д., який є власником частки у статутному капіталі «Фортабуд» у розмірі 50%, та уповноваженого представника учасника ТОВ Костюченко П.В., який є власником інших 50% – громадянина України Бреурош Є. Є., що діє на підставі довіреності, засвідченої консулом Генерального консульства України та Франкфурті-на-Майні від 30.11.2022 року, зареєстрованої у реєстрі за № 570/2097-22.

Ось тільки Костюченко не брав участі у Загальних зборах учасників «Фортабуду» 19 грудня. І ніколи не доручав Бреурош Є. Є. брати участь у загальних зборах учасників ТОВ від свого імені; ніколи не видавав зазначеній особі довіреність до представництва інтересів.

Тобто фактично за допомогою нотаріуса було здійснено рейдерське захоплення підприємства.

Потерпілі подали скаргу до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України, а також поліцією заяви до Нацполу, де було порушено відповідне провадження за ст. 358 ч. 1 КК України.

Проте на сьогоднішній день відповіді від колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України так і не отримано.

Фактично взяття під контроль цих компаній дозволить Микитасю не сплачувати своїх боргів. З іншого боку, через незадоволених інвесторів (а будівництво справді незавершене і людям є чого висувати претензії «Київміськбуду») качати ситуацію та розраховувати повернути свої об’єкти. «І зараз він розмахує цим прапором, що в мене це по-рейдерськи у 2019 році забрали, тому поверніть усе мені назад і я добудую це», — каже співрозмовник видання.

Плюс активи «Арагона» свого часу були оформлені на дружину Микита. Це можна як ще один мотив дій.

Микитась с помощью ОП возвращает активы

Наразі, як запевняють співрозмовники видання, використовуючи адмінресурс, Мін’юст та Офіс президента, Микитась перекладає все на свій бік. І якщо це правда, то постає питання: яка в цьому вигода можновладців. І згодом не з’являться їхні друзі серед фундаторів певних будівельних компаній.

skelet.info