Книга Героїв України — це унікальний інформаційний ресурс *

Книга Героїв України — це унікальний інформаційний ресурс


"Книга Героїв України" — це унікальний інформаційний ресурс відкритого доступу, що наповнюється командою журналістів про хід та підсумки війни. Основними цілями проекту є увічнення пам’яті всіх Героїв. Це буде найбільша збірка спогадів у форматі інтерв’ю, що не має українських аналогів за обсягом, історичною та соціальною значимістю. 

 
Протягом 8 років Росія захоплювала мирні українські міста та вбивала жителів на сході і в Криму. 24 лютого 2022 року російські війська почали бомбардування та ракетні обстріли вільних українських міст — щоб стерти країну з мапи світу. Тисячі загиблих та поранених, сотні жертв серед цивільних. 
 
"Книга Героїв України" — це цифровий меморіал, мета якого увічнити пам’ять про кожного, хто був вбитий російською армією, за допомогою цифрової платформи. 
 
Важливо звернути увагу на промову Серія Жадана на церемонії вручення Премії миру (з 1950 року вперше отримав письменник з України) від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів у Франкфурті: «Якою буде наша мова по війні? Що нам потрібно буде одне одному пояснити? Передусім, нам потрібно буде вголос вимовляти імена загиблих. Вони мають бути названі. Інакше це буде велика розірваність мови, порожнеча поміж голосів, розлам у пам’яті. Нам знадобиться багато сили та віри, аби говорити про наших загиблих. Оскільки з їхніх імен будуть формуватися наші словники. Але не менше сили, впевненості й любові нам потрібно буде, аби говорити про майбутнє, аби озвучити його, проговорити, окреслити».
 
Книга Героїв України — це найбільша збірка історій про загиблих, поранених та волонтерів. Бійці чи бійчині, які ніколи вже не повернуться з передової додому, і їхні рідні, котрі мусять призвичаїтися до світу без найближчої людини. Захисники чи захисниці, що місяцями, а то й роками будуть лікуватися від поранення і його наслідків. У такій ситуації повернути собі життя, яке людина мала до травми, — уже вагомий здобуток. В Україні за повномасштабну війну волонтерський рух став безпрецедентний. Скільки автівок, дронів, броні завдяки волонтерам на фронті, байрактари, супутник, бпла, та купа іншого — таке було тільки в Україні. Це вже не просто рух, це історія, про яку потрібно писати.

"Книга Героїв України" — це унікальний інформаційний ресурс
Керівник проекту: Євгеній Литвак — письменник (автор кращої книги 21 століття "Епоха слави і надії"), художник (єдиний у світі автор колекції картин "Рептилоїди - невідоме серед нас"), блоґер — веде інстаграм професійного літературного критика, бренд-амбасадор Ukrainian Whiskey Index "VI KING".
 
Telegram: @litwake
Instagram: @litvak_evgenii
e-mail:  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

09.12.2022