У МЗС розповіли, скільки українців з Криму примусово виселила Росіяпоследние новости в Украине останні новини в Україні

Директорка Департаменту міжнародного права МЗС України Лариса Герасько розповіла, що у Криму відбуваються примусові виселення українського населення. Це прямо заборонено міжнародним правом.

Об этом сообщает FLB

За час окупації Криму Російська Федерація переселила на півострів понад 140 тисяч своїх громадян. Натомість близько 600 громадян України були примусово виселені з Криму. Такі дані оприлюднила директорка Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько під час міжнародної конференції “Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації”.

За її словами, у Криму відбуваються примусові виселення, які абсолютно прямо заборонені міжнародним правом. Герасько додала, що російські суди винесли постанови про виселення з Криму майже 1000 осіб, з них близько 600 громадян України. За інформацією міжнародних організацій, понад 140 тисяч росіян змінили місце реєстрації на Крим. Самі мешканці окупованого півострова не раз жалілися, що за час пандемії до них масово переїжджають "з материка".

Раніше заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко заявви, що Росія просуває тему водопостачання води в окупований Крим для того, щоб перекласти відповідальність за цю проблему на Україну. ASPI news писало, що президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що Крим неодмінно повернеться до України.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/u-mzs-rozpovili-skilki-ukrainciv-z-krimu-primusovo-viselila-rosiya”