У Європі подорожчав газ: як це позначиться на українцяхУ Європі ціна на газ зросла до $181 за тисячу кубометрів.

Об этом сообщает Устав

Минулого тижня в середньому ціна була на $10 нижчою – $171. У результаті цього суми в платіжках українців також зростуть.

Це максимальне значення за останні майже 11 місяців – з кінця листопада 2019 року.

Зокрема, ціни на газ зростають і в США – там вартість підскочила до $117 за тисячу кубометрів з приблизно $100 в кінці минулого тижня.

Для порівняння: мінімальна ціна на газ на європейському хабі була зафіксована в травні – близько $55 за тисячу кубометрів.

Як це вплине на українців. Якщо стрибок цін в Європі виявиться не короткочасним, а вони і далі будуть зростати перед опалювальним сезоном, то блакитне паливо подорожчає і для населення в Україні.

Справа в тому, що з серпня 2020 року перестали діяти спеціальні, нижчі ціни, за якими “Нафтогаз” продавав газ населенню. Тепер вартість газу буде розраховуватися за формулою: ціна газу в Європі в перерахунку на гривні + ПДВ (20%) + вартість транспортування (у “Нафтогазу” – 1,917%) + тариф газзбуту (близько 2,5%).

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко повідомляв, що ціни на газ будуть нижчими, ніж у минулому опалювальному сезоні. За його словами, на ринку вже з’явилося більше постачальників газу і є можливість вирішувати, з ким краще працювати.Джерело статті: “https://factor-news.info/u-yevropi-podorozhchav-gaz-yak-tse-poznachytsya-na-ukrayintsyah/”