Катастрофа літака МАУ в Ірані: починається новий раунд переговорівМАУ


У понеділок, 19 жовтня, в Ірані розпочнеться новий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака “Міжнародних авіаліній України” неподалік Тегерану.

Об этом сообщает Компромат 2


Про це повідомляє іранська служба Радіо Свобода та Радіо Фарда


Заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд зустрінеться з заступником глави МЗС України Євгеном Єніним та українською делегацією.
В рамках цього раунду переговорів заплановані три технічні наради. Єнін наголосив, що про компенсації розмовляти не будуть.


“Цього разу ми не плануємо порушувати питання компенсації жертвам, оскільки перебуваємо у процесі погодження спільної переговорної позиції з нашими міжнародними партнерами. Буквально вчора ми провели відповідну зустріч з послами постраждалих внаслідок катастрофи країн і домовилися в подальшому координувати усі свої дії”, – заявив Євген Єнін.


В совю чергу в Ірані заявили, що питання коменсації жертвам таки буде обговорюватися.


“Одна з цих зустрічей стосується технічних дискусій, які буде проводити Іранська організація цивільної авіації. Друга сесія стосується судових питань, що проводяться іранськими чиновниками судових органів, а інша – юридичних питань, що стосуються суми компенсації, жертв та розбитого літака”, – сказав міністр закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд.


Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS752 Тегеран – Київ, було збито у ніч на 8 січня 2020 року незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Спочатку Іран заперечував відповідальність за авіакатастрофу, перш ніж визнати, що Boeing 737-800 впав після попадання двох іранських ракет.


Раніше ІНФОРМАТОР писав, що Україна вимагатиме від Ірану гарантій неповторення інциденту зі збиттям літака «Міжнародних авіаліній України» під Тегераном.


Джерело статті: “https://informator.press/katastrofa-litaka-mau-v-irani-pochynaietsia-novyy-raund-perehovoriv/”