У Бельгії створять перший з 2018 року коаліційний уряд

У Бельгії буде створено перший з грудня 2018 року коаліційний уряд — у ньому беруть участь одразу сім політичних партій, які вирішили об’єднатися через загострення ситуації з COVID-19.

Об этом сообщает Преступная Россия


Одним із заступників бельгійського прем’єр-міністра стане трансгендерка Петра Де Суттер — вона буде найстаршою трансгендеркою в європейській політиці, повідомляє Hromadske.


Про «коаліцію Вівальді» (названу так тому, що партійні кольори її учасниць символізують усі пори року) політичні партії домовилися вранці 30 вересня. Прем’єр-міністром Бельгії має стати 44-річний Александр Де Кроо, який із 2012 року сам був заступником глави уряду.


До цього на посаді глави уряду меншості була обрана Софі Вільмес — до речі, перша в історії Бельгії жінка на посаді прем’єр-міністра. Вона ж і очолила уряд у березні 2020-го, коли в країні розпочалася епідемія коронавірусу.


Після її часткового послаблення в Бельгії знову почалася політична криза. Загалом же до угоди 30 вересня в Бельгії не було коаліційного уряду протягом 652 днів — це абсолютний рекорд у політичній історії країни.


У новому уряді Вільмес обійняла посаду міністерки закордонних справ (також ставши першою в історії жінкою на цій посаді). А однією із заступниць прем’єра Де Кроо стане Петра Де Суттер — професорка гінекології Гентського університету й відкрита трансгендерка.


«Я лише в 40 років вирішила повністю стати жінкою, якою була завжди. Через це рішення я втратила колег, знайомих і навіть друзів. Я маю щось зробити для тих, кому пощастило не так, як мені. У мене загострене відчуття справедливості і вважаю несправедливим, що люди страждають просто від того, ким хочуть бути», — заявила Суттер після свого призначення.Джерело статті: “https://cometa.news/u-belgii-stvorjat-pershij-z-2018-roku-koalicijnij-urjad/”