Кандидат у мери Запоріжжя Тишечко заявив про майже 1,5 млрд грн заборгованості міста перед кредиторамиТишечко: Ми стоїмо на порозі банкрутства

Кандидат у мери Запоріжжя від "Слуги народу" і депутат міськради Запоріжжя Віталій Тишечко у Facebook заявив про 1,477 млрд грн заборгованості міського бюджету перед кредиторами.

Об этом сообщает Компромат СНГ

За його словами, борг виник унаслідок зовнішніх запозичень, узятих нинішньою міською владою.

"Здійснювалися такі запозичення на вкрай невигідних для міста умовах, і робилося це свідомо. Замість оформлення позики шляхом випуску облігацій, як у Києві, Харкові чи Львові, влада Запоріжжя взяла звичайні кредити. І тепер замість 6–8% річних місто щорічно повинне виплачувати від 17,5% до 19,5% за різними кредитами. Через це розмір боргів стрімко збільшується. Замість того, щоб витрачати кошти на розвиток, податки запорожців спускають на обслуговування кредитів", – написав він.

За даними Тишечка, 2019 року на погашення відсотків за кредитами витратили 93 млн грн, 2020-го – 129 млн₴

Погашення тіла кредиту розпочнуть у листопаді цього року, зазначив він.

"На кінець 2019-го борги Запоріжжя склали 1,026 млрд₴ На кінець 2020-го розмір боргу у кращому випадку досягне 1,477 млрд₴ Ми стоїмо на порозі банкрутства", – заявив Тишечко.

Він зазначив, що поки є два виходи із ситуації: "Перший – ініціювати процедуру реструктуризації боргів і переглянути умови роботи із кредиторами. Другий – перекласти фінансове навантаження на мешканців міста, збільшивши вартість життя в Запоріжжі".


https://www.facebook.com/tyshechko.vitaliy/posts/130328932141064


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/kandidat-u-meri-zaporizhzhja-tishechko-zajaviv-pro-majzhe-1-5-mlrd-grn-zaborgovanosti-mista-pered-kreditorami-1520822.html”