ВАКС ухвалив остаточний вердикт у справі "Роттердам плюс": формула була законноюСуд дійшов висновку відхилити заяву скаржника і залишити чинним рішення прокурора про закриття справи

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав законним рішення прокуратури закрити справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Відповідне рішення суд оголосив на засіданні 24 вересня за позовом екснардепа Віктора Чумака, яке транслювали у YouTube ВАКС.

Об этом сообщает PRO Компромат

"Правомірним виглядає висновок про те, що зібраних доказів вчинення злочину недостатньо. Суд дійшов висновку відхилити заяву скаржника і залишити чинним рішення прокурора про закриття справи", – оголосила слідча суддя Катерина Широка.

Вона зазначила, що рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо закриття справи повністю відповідає чинному законодавству, його ухвалено після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 року матеріалів.

ВІДЕО
Відео: Вищий антикорупційній суд / YouTube

Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося.

28 серпня САП повідомила про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, яка свідчить, що в діях осіб, яким рік тому було висунуто підозри, немає складу злочину, і довести їхню провину в суді неможливо.

Видання Politeka писало з посиланням на дані Вищого антикорупційного суду, що Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), який належить бізнесмену Ігореві Коломойському, виявився єдиним "потерпілим" у вже закритій через відсутність складу злочину справі "Роттердам плюс".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vaks-vinis-ostatochnij-verdikt-u-spravi-rotterdam-pljus-formula-bula-zakonnoju-1519931.html”