В керівництві НБУ працюють люди Гонтаревої - Данилишин *В керівництві НБУ лишились люди Гонтаревої, які працюють проти нового голови НБУ, - Данилишин

Давно звільнена з посади голови НБУ Валерія Гонтарева, яка відповідальна за так зване «очищення» банківської системи, тисяч зруйнованих людських доль і збанкрутілих підприємців, і досі контролює НБУ через своїх ставленників у правлінні нацбанку. Про це заявляє голова Наглядової ради НБУ Богдан Данилишин, повідомляє ДЕПО.

Ще 22 липня Рада НБУ рекомендувала новому Голові НБУ, члену Ради Кирилу Шевченку визначитись щодо заступників Голови НБУ, які призначались Радою на період повноважень Голови Національного банку. Вже ні Гонтарєвої, ні її ставленника Смолія на посаді голови НБУ немає, однак в кріслах заступників голови нацбанку і досі залишаються їх ставленики - Рожкова і Сологуб.

Як пише голова Ради Національного банку Богдан Данилишин, новий голова НБУ Кирило Шевченко є професіоналом, незалежним від будь-якого тиску і таким, що має авторитет у банківському секторі. Зі зміною керівника нарешті покращився діалог Міністерства Фінансів і НБУ та будується нормальна співпраця із банками та міжнародними фінансовими інститутами. Але його заступники, що лишились у спадок від попередника, - Рожкова і Сологуб, є абсолютно залежними від Гонтаревої і Смолія. Вони мали піти у відставку зі зміною керівництва, але досі залишаються на своїх посадах і, за словами Данилишина, займаються “політикою і самодіяльністю”.