Американські вчені знайшли засіб проти найбільш смертоносного ракуДослідники з Техаського університету (США) повідомили про відкриття двох нових препаратів, які допомагають придушити зростання і розвиток недрібноклітинного раку легенів — одного з найпоширеніших онкологічних захворювань, п’ятирічне виживання при якому становить всього 10-20 відсотків.

Об этом сообщает Репортер


Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на прес-реліз про результати дослідження, опублікованого на сайті EurekAlert !.


Фахівці перевірили дію на кровоносні судини в новоутвореннях, які були пересаджені мишам, двох експериментальних ліків — тартрату ціклопаміна (CycT) і гем-зв’язуючого пептиду 2 (HSP2). Виявилося, що обидва препарати істотно придушували ріст пухлин.Як сказано в оприлюдненому звіті, тканини пухлин поглинали менше кисню і виробляли менше АТФ — молекул, які забезпечують енергією для протікання біохімічних реакцій. Це відбувалося за рахунок зменшення аномального кількості кровоносних судин. В результаті в мікросередовищі пухлини містилося таке ж кількість кисню, як і в здорових тканинах.


Як повідомляв "Апостроф", Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку, в країні близько 1 мільйона чоловік, які успішно пройшли лікування і перебувають в стані ремісії.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-09-04/amerikanskie-uchenyie-nashli-sredstvo-ot-samogo-smertonosnogo-raka/208374”