Точну дату другого траншу Україні від МВФ знатимуть наприкінці серпня – голова НБУКредит від МВФ у розмірі $5 млрд переказуватимуть чотирма траншами

Свіжий макропрогноз Національного банку України (НБУ) побудовано на припущенні, що Україна матиме цього року другий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand-by, сказав у інтерв’ю "РБК-Україна" голова НБУ Кирило Шевченко.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Ми успішно рухаємося по виконанню положень меморандуму [із МВФ], зокрема структурних маяків. Ми знаходимося в постійному діалозі як із МВФ, так і з нашими іншими міжнародними партнерами. Вважаю, що продовження позитивної динаміки співпраці стане запорукою для отримання наступних траншів протягом поточного року", – сказав голова центробанку.

Щодо термінів Шевченко зазначив, що зараз іще сезон відпусток і точні дати надання кредиту будуть відомі ближче до кінця серпня.

Але, за його словами, він уже почав проводити зустрічі з наглядовими радами державних банків стосовно виконання програми зі зниження проблемних кредитів у держбанках, як це і передбачено меморандумом із МВФ.

"Цей структурний маяк виконаний, і ми рухаємося далі", – пояснив голова НБУ.

Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня, ідеться про виділення $5 млрд. Цю суму вирішили переказати чотирма траншами. 12 червня Україні надали $2,1 млрд першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду.

Директор пресофісу МВФ Джеррі Райс заявив у червні, що МВФ планує у вересні цього року провести перший огляд виконання Україною програми stand-by. За його результатами МВФ ухвалить рішення про виділення наступного траншу. Райс говорив, що нинішня програма МВФ спрямована на допомогу Україні у вирішенні проблем, пов’язаних із пандемією COVID-19.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/tochna-data-drugogo-transhu-ukrajini-vid-mvf-bude-vidoma-v-kintsi-serpnja-glava-nbu-1514017.html”