Продовження окупації Криму може бути під питанням: у США вказали на важливому нюансі

Продовження окупації Криму може бути під питанням: у США вказали на важливому нюансі


Аналітики ISW попереджають, що удари ЗСУ по мосту засобами далекого радіусу розірвуть важливий канал зв’язку для російських сил, що базуються в окупованому Криму

Керченський міст, що з’єднує Росію та анексований Крим, як і раніше, залишається важливим для підтримки окупації півострова. Якщо удари ЗСУ за допомогою далекого радіусу дії зруйнують об’єкт, тоді здатність російських військ підтримувати окупацію знизитися. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Продовження окупації Криму може бути під питанням: у США вказали на важливому нюансі

"Українські офіційні особи нещодавно заявили, що російські сили скоротили транспортування військової логістики через Кримський міст, імовірно через зусилля щодо створення логістичних ліній, що з’єднують материкову частину Росії та окупований Крим через окуповані південні райони Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Але, міст через Керченська протока, ймовірно, залишається важливою для збереження російської окупації Криму", – йдеться у звіті.

Військові аналітики зазначають, що удари ЗСУ по мосту засобами далекого радіусу розірвуть важливий канал зв’язку для російських сил, які базуються на окупованому Криму. Це, ймовірно, ускладнить їхню здатність підтримувати окупацію та базування на півострові.

Крім того, руйнація Кримського мосту змусить російських військових покладатися на довгий маршрут уздовж північного узбережжя Азовського моря і посилить уразливі місця для ЗСУ.

У своєму матеріалі аналітики навели й слова голови української розвідки Кирила Буданова, який теж говорив про логістичний ланцюжок. За його словами, достатня кількість наданих США ракет великої дальності ATACMS можуть дозволити ЗСУ завдати удару по Керченському мосту та розірвати важливу російську наземну лінію зв’язку між окупованим Кримом та Росією.

"Буданов сказав, що Україна може ізолювати окупований Крим, який російські військові використовують як тиловий плацдарм, шляхом нанесення ракетних ударів великої дальності ATACMS мостом через Керченську протоку", — наводять частину заяви глави ГУР у звіті.