Миколаївці відповіли, скільки має тривати відбудова й цікавляться, куди йдуть кошти

Миколаївці відповіли, скільки має тривати відбудова й цікавляться, куди йдуть кошти


ФОТО: Міністерство фінансів України

Більшість миколаївців вважають, що відбудова може тривати довше, а також бажають знати, куди й скільки грошей йдуть на відновлення.

Про це свідчать результати щорічного опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Міжнародного республіканського інституту (IRI) у квітні – травні 2024 року.

70% миколаївців вважають, що відбудова може тривати довше, але має включати впровадження зелених, енергоощадних технологій та модернізацію, щоб бути економічно вигідною в майбутньому.

16% думають, що відбудова має початися якнайшвидше, що означає лише відновлення об’єктів такими, які вони були, без

модернізації.

З містян 37% дуже зацікавлені в інформації щодо того, скільки коштів отримала місцева влада на реконструкцію та як вони були витрачені, 28% — дещо зацікавлені, 13% — не дуже зацікавлені, 21% — не зацікавлені зовсім.

Десь 56% — мають побоювання щодо нецільового використання коштів на національному та місцевому рівнях стосовно відбудови, 13% — лише на місцевому рівні, 7% — лише на національному рівні, 18% — взагалі не мають занепокоєння, а решта — не змогли визначитися з відповіддю.

За опитуванням 41% миколаївців вважають, що місцева влада корумпована. Непрозорими місцеве самоврядування на Миколаївщині визнають 27%, байдужими — 25%, некомпетентними — 20%. Серед тих, хто признає кумівство у владі — 28% опитуваних.

Також більшість миколаївців не користуються бомбосховищем під час обстрілів міста та не відвідали не один із навчальних заходів, які допомагають жити під час війни.

Так, на питання "чи ходили Ви в бомбосховище протягом останніх чотирьох тижнів?" — 89% миколаївців відповіли негативно. При цьому, 11% користувались бомбосховищем під час повітряних тривог.

З початку повномасштабного вторгнення онлайн-тренінг з надання першої домедичної допомоги пройшли 8% містян, офлайн тренінг з практикою — 6%.

Крім цього, найбільше містяни запасаються водою та їжею. Згідно з опитуванням 92% миколаївців мають вдома запаси води. Запаси їжі — 89%. Запаси лікарських засобів тримають 75% містян. Також зберігають тривожну валізку 57%, а грошові заощадження на випадок надзвичайної ситуації — 53% миколаївців.

Опитування проводилось у 21 обласному центрі України, за винятком тих, що перебувають під контролем російських чи проросійських сил.