Де жити добре і не дорого: найдешевші країни для життя у 2024 році

Де жити добре і не дорого: найдешевші країни для життя у 2024 році


Рейтинг найдешевших країн світу за вартістю життя

У світі існує безліч куточків, де життя не потребує величезних фінансових вкладень: від екзотичних Анд до вируючих вулиць Джакарти. Портал Numbeo зібрав дані про вартість життя з різних країн світу, де ви можете вести комфортне життя без значних витрат.

Де жити добре і не дорого: найдешевші країни для життя у 2024 році

П’ять недорогих країн для комфортного життя

5. Аргентина: демократична вартість за високої якості життя

В Аргентині низькі витрати на життя комбінуються з високою якістю послуг, що робить її привабливим вибором для багатьох. Середні витрати на оренду в столиці — Буенос-Айресі — на 75% нижчі, ніж у США, а вартість громадського транспорту та товарів повсякденного попиту значно поступається північноамериканським стандартам. За даними Numbeo, вечеря в середньому ресторані коштуватиме приблизно 20 доларів на двох, що робить регулярне відвідування кафе доступним задоволенням.

4. В’єтнам: життя на східному боці економії

В’єтнам приваблює не лише своїми культурними пам’ятками, а й однією з найнижчих цін життя в Азії. Тут ви можете знімати комфортне житло за 250 доларів на місяць у великих містах, таких як Хошимін та Ханой, де також пропонується багатий вибір дешевих місцевих страв. Наприклад, традиційний в’єтнамський обід із кількох страв може коштувати лише 3-4 долари.

3. Непал: простота та природа з мінімальними витратами

Непал, країна з одним із найдоступніших рівнів життя, пропонує мінімалістичний підхід до повсякденних витрат. Маленькі квартири у центрі міст коштують близько 140 доларів на місяць, а місцеве населення часто витрачає менше 200 доларів на місяць на всі потреби. За даними Numbeo, обід у місцевому кафе коштує близько 2 доларів, а вартість продуктів харчування та інших товарів першої потреби залишається дуже низькою.

2. Болівія: культурна різноманітність з економічною вигодою

Життя в Болівії надає унікальну можливість вивчити культурну спадщину та природну красу при порівняно низьких витратах. Наприклад, повноцінний обід у ресторані може коштувати близько 2-3 доларів, а оренда житла поза великими містами — близько 200-300 доларів на місяць. Ці фактори роблять Болівію одним із найдоступніших місць для життя в Латинській Америці.

1. Індонезія: неперевершена доступність у тропічному раю

Індонезія залишається лідером серед країн із найнижчою вартістю життя. У менших містах та сільських районах можна забезпечити комфортне життя за 340 доларів на місяць. Вартість оренди у столиці, Джакарті, в середньому на 60% нижча, ніж у великих західних мегаполісах. Обід на двох у ресторані середньої цінової категорії в Джакарті коштує менше 20 доларів, що робить харчування поза домом цілком доступним.

Таким чином, дані Numbeo дозволяють нам оцінити та порівняти вартість життя у різних країнах, надаючи цінну інформацію для тих, хто розглядає можливість переїзду чи тривалого перебування за кордоном.