Росія зазіхнула на територію Естонії: прикордонники РФ вночі вдались до несподіваного кроку

Росія зазіхнула на територію Естонії: прикордонники РФ вночі вдались до несподіваного кроку


Російські прикордонники вирішили змінити російсько-естонський кордон. Вони без попереджень забрали фарватерні буї.

Росіяни не погоджуються з місцем розміщення фарватерних буїв на річці Нарва, які встановлюють кордон між країнами. Щоб не йти в діалог, росіяни в ніч на 23 травня вкрали 20 спірних буїв.

Росія зазіхнула на територію Естонії: прикордонники РФ вночі вдались до несподіваного кроку

Росія намагається змінити кордони. Фото з відкритих джерел

Естонія та Росія щовесни встановлюють буї на річці Нарва, щоб визначати кордон між країнами, адже русло річки з часом зазнає змін. До початку повномасштабного вторгнення Росії більшість буїв встановлювались за обопільною згодою, проте з 2023 року росіяни принципово не погоджувались з розміщенням буїв, які були запропоновані естонцями.

"Ми вирішили поставити плавучі буї на літній сезон згідно з домовленістю 2022 року, тому що вони потрібні, щоб уникнути навігаційних помилок, щоб наші рибалки та відпочиваючі не потрапили помилково у російські води", — сказав голова прикордонної охорони Ідаської Еерік Пургель.

Росіяни у 2024 році заявили, що мають претензії до розміщення половини з 250 буїв, які встановила Естонія. В ніч на 23 травня естонські прикордонники виявили, що росіяни почали знімати ці буї та забрали близько 20 спірних.

"Ми підходитимемо до цієї нагоди тверезо, врівноважено, при необхідності також у контакті з союзниками. Ми бачимо ширшу схему, коли Росія намагається своїми діями сіяти на сполох", — сказала прем’єрка Естонії Кая Каллас.

На інцидент також відреагував міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, який заявив, що Росія поводиться провокаційно, проте дивлячись на поведінку Кремля, це стандартна схема його дій в останні роки.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Литві відреагували на рішення Росії спробувати пересунути морські кордони.

Також "Коментарі" писали, що в Естонії закликали НАТО відповісти на спробу Росії змінити кордон.