Цьогоріч День сім’ї в Україні відзначають разом з усім світом 15 травня

Цьогоріч День сім’ї в Україні відзначають разом з усім світом 15 травня


Цьогоріч День сім’ї в Україні відзначають разом з усім світом 15 травня

З 2011 по 2023 рік День сім’ї Україна відзначала 8 липня, але цього року дата святкування змінилася, і відтепер День сім’ї в Україні відзначатимуть разом із Міжнародним днем сім’ї

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "УНІАН".

У 2023 році в Україні відзначали два сімейні свята: 15 травня — Міжнародний день сім’ї; 8 липня — український День сім’ї (День родини). Останню дату, 8 липня, святкували з 2011 до 2023 року і вона збігалася з російським Днем сім’ї, любові та вірності. В українському суспільстві склалися різні погляди щодо доцільності його святкування. 28 липня 2023 року указом президента України №455/2023 замість Дня сім’ї 8 липня був встановлений День сім’ї 15 травня — тобто, в один день із Міжнародним днем сім’ї, заснованим ООН 1993 року.

Сім’я — найдорожче, що є в житті. Особливо її цінність відчуваєш зараз, у нелегкий воєнний час. У День сім’ї традиційно відбуваються просвітницькі та святкові заходи — тематичні конференції, благодійні акції, концерти. У Міжнародного дня сім’ї щороку змінюється тема свята — наприклад, проблеми бідних сімей, культура здорового життя в сім’ї, виховання дітей, сімейні традиції тощо. Але головне завдання цього дня — приділити увагу дорогим серцю людям. Влаштуйте у свято сімейний обід або вечерю, вирушайте разом на пікнік, згадайте всі разом своє генеалогічне дерево. А якщо немає можливості зустрітися з рідними, то постарайтеся зателефонувати їм і сказати "Люблю" і "Дякую" за все світле і хороше, що вони подарували нам.

Нагадаймо, що 2 травня у Фастівській школі народної майстерності відбувся ХI Міський фестиваль великодньої писанки "Писанкова Весна".