У ЗСУ повідомили про рух щонайменше двох груп «шахедів». Про збиття одного БПЛА каже влада Дніпропетровщини За даними українських військових, ще одна група «шахедів» рухається з Чорного моря на Миколаївщину.

Повітряні сили ЗСУ повідомили про рух щонайменше двох груп «шахедів».

За даними українських військових, ударні БПЛА були зафіксовані

на півдні Дніпропетровщини, рухаються у напрямку Кривого Рогу.

Також зазначається, що ще одна група «шахедів» рухається з Чорного моря на Миколаївщину.

Водночас голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак про збиття одного безпілотника в небі над Нікопольщиною.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат раніше припустив, що Україні будуть загрожувати у великій кількості дрони, для знищення яких потрібне «раціональне озброєння», наприклад, установки Gepard.

«Якщо заява про 60 установок Gepard, які нам Штати десь хочуть закупити, втілиться в життя, то це буде серйозне посилення. Тому що нам потрібно захиститись від «шахедів». Нам треба «шахедів» чимось збивати, не витрачаючи зенітні ракети, переважно західні. Дрони – це те, що буде загрожувати нам у великій кількості. Тому потрібне раціональне озброєння, щоб їх знищувати. Потрібні зенітні гармати, такі, як має Gepard та аналогічні системи», – пояснив він.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста і села, розташовані в межах досяжності їхньої артилерії, ракетних систем залпового вогню, ракет і дронів. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Форум