Фігурант справи про вбивство Політковської воює проти України: його звільнили достроково – ЗМІЧитать на русском

Фігурант справи про вбивство Політковської воює проти України: його звільнили достроково – ЗМІ

Фігурант справи про вбивство Політковської воює проти України: його звільнили достроково – ЗМІ

Одного з організаторів убивства російської журналістки Анни Політковської випустили із колонії. У 2014-му Сергій Хаджикурбанов був засуджений до 20 років позбавлення волі, однак у 2022-му він вийшов з в’язниці, щоб воювати в Україні.

Хаджикурбанов вже отримав помилування, після 6 місяців участі в бойових діях проти України він продовжив контракт з російським міноборони, на той момент він "дослужився" до посади комбата. Подробиці повідомили російські ЗМІ.

Визнаний винним в організації вбивства журналістки Анни Політковської Сергій Хаджикурбанов мав сидіти у в’язниці до 2034 року. Однак наприкінці 2022-го його випустили із колонії, щоб відправити на війну в Україну.

"Він почав службу на посаді командира відділення розвідки. За словами джерела, "неодноразово ходив у тил противника, виконуючи зі своїми бійцями специфічні для розвідників завдання". Незабаром Хаджикурбанов дослужився до командира батальйону. Як зазначило інше джерело, "щоб зеку від командира відділення дійти до комбата за пару місяців – потрібно реально бути Рембо", – пише одне із російських ЗМІ.

Через півроку участь у бойових діях Хаджикурбанов отримав помилування. І одразу продовжив контракт із міноборони. Проте, обмовляються журналісти, на який термін укладено новий контракт і на якій посаді зараз служить убивця, їм невідомо. Достовірно встановлено лише те, що його звільнено від відбування покарання.

Журналістку "Нової газети" Анну Політковську вбили 7 жовтня 2006 року у Москві. Її застрелили в ліфті її ж будинку чотирма пострілами, включно з "контрольним" у голову. Поряд із тілом Політковської було знайдено гільзи та пістолет Макарова з глушником.

Звільнили з колонії достроково: фігурант справи про вбивство Політковської воює проти України – ЗМІ queiueiqudidtzant

Колеги Політковської та численні аналітики не сумнівалися, що причиною розправи стала професійна діяльність журналістки: вона, серед іншого, проводила розслідування терактів у Беслані та "Норд-Ості", а також викривала корупцію в РФ та злочини, що скоюються у Чечні.

Колишнього оперативника РУБОЗ Хаджикурбанова, який займався етнічними злочинними угрупованнями, вперше за звинуваченням в організації вбивства Політковської затримали у 2007 році. Але задва роки, у 2009-му, суд присяжних визнав його невинним.

Згодом Хаджикурбанова затримали ще раз – у справі про вимагання у ще одного організатора вбивства Політковської, Сергія Павлюченкова. Тоді ж на лаві підсудних,окрім Хаджикурбанова та Павлюченкова, опинилися також троє братів Махмудових та чеченський авторитет Лом-Алі Гайтукаєв.

20 травня 2014 року колегія присяжних визнала Гайтукаєва, Хаджикурбанова та Махмудових винними в організації вбивства журналістки. Сам Хаджикурбанов своєї провини так і не визнав, він до останнього звинувачував Павлюченка в наклепі, оскільки той нібито заборгував йому велику суму грошей.

Суд засудив Хаджикурбанова до 20 років позбавлення волі. Павлюченков, який пішов на угоду зі слідством, отримав 11 років (термін покарання минув у лютому 2023 року). Лом-Алі Гайтукаєв на волю так і не вийшов: він помер у колонії.

2021 року термін давності у справі про вбивство Політковської минув. Замовника злочину так і не знайшли. Що й не дивно: згідно з однією з основних версій, які висувають журналісти та аналітики, до вбивства Політковської могло бути причетне керівництво Чечні, а за другою – "замовити" журналістку міг особисто президент РФ Володимир Путін, в черговий день народження якого Політковську і було вбито.

Колишній підполковник Олександр Литвиненко, який дружив із Політковською, на своїй останній прес-конференції стверджував, що замовником убивства був Володимир Путін. За 12 днів після цієї заяви Литвиненка було отруєно. На думку британського уряду, усунення Литвиненка було доручено ФСБ Володимиром Путіним. Литвиненко також стверджував, що Путін особисто передавав погрози Політковській через російського політика Ірину Хакамаду, хоча сама Хакамада це заперечувала.