Столтенберг нагадав, що Україна також потребує зброї: "Війна в Ізраїлі не повинна послабити підтримку Києва"Читать на русском

Столтенберг нагадав, що Україна також потребує зброї:

Столтенберг нагадав, що Україна також потребує зброї: "Війна в Ізраїлі не повинна послабити підтримку Києва"

Україні потрібна якісна зброя та більше військової допомоги, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Інвестиції в українську безпеку – також інвестиції в безпеку всього Північноатлантичного Альянсу.

Про це генеральний секретар організації сказав на засіданні Північної ради в Осло (Норвегія) 31 жовтня, повідомляє "Голос Америки". Він підкреслив, що війна в Ізраїлі не повинна знизити підтримку Києва.

Оскільки Російська Федерація не планує зупинятися, "ми маємо продовжувати підтримувати Україну", заявив політик. "І я кажу це тому, що хочу миру в Україні. Президент [Володимир] Путін може зупинити війну вже сьогодні, припинивши нападати на сусіда. В України такої можливості немає. Якщо Україна перестане захищатися, їх буде окуповано. А окупація – це не мир", – зазначив він.

Сили оборони нашої країни протистоять ворогу мужньо та рішуче, але перехопити ракети тільки завдяки цьому не вийде – потрібна військова техніка, обладнання, боєприпаси.

На думку генсека НАТО, Москва вже програла, бо втратила десятки тисяч солдатів, велику кількість техніки, політичний вплив.

"Вторгнення в Україну – це стратегічна поразка Росії", – зазначив Столтенберг.

Він стверджує: всі країни Альянсу згодні, що Київ має стати частиною НАТО. На саміті у Вільнюсі (Литва) в липні 2023 року союзники ухвалили три важливі рішення, щоб це сталося.

"По-перше, ми видалили один із двох етапів процесу членства. Ми скасували вимогу щодо ПДЧ, і таким чином зробили шлях значно коротшим. По-друге, ми створили абсолютно нову політичну платформу: Раду "Україна-НАТО", де ми зустрічаємося як рівні для консультацій, так і можемо ухвалювати рішення. І по-третє, ми ухвалили комплексний пакет, який забезпечує повну взаємодію сил України та НАТО", – пояснив Столтенберг.

Він підсумував: "Якщо Путін переможе в Україні, це буде трагедія для українців. Але це також небезпечно для нас. Це зробить нас більш уразливими. Меседж Путіну та іншим авторитарним лідерам буде таким: якщо вони застосують військову силу, то отримають те, що хочуть".