МОЗ відновить перевірки лікарень після скарг на фейкові записи від пацієнтів (оновлено)

МОЗ відновить перевірки лікарень після скарг на фейкові записи від пацієнтів (оновлено)


ляшко

Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України поновлять фізичний моніторинг роботи законтрактованих із НСЗУ медустанов .

"Зараз ми готуємося відновити та перезапустити моніторинг виконання договорів з НСЗУ. Проєкт відповідної постанови проходить узгодження з центральними органами влади і найближчим часом буде ухвалений урядом. Потім розпочнеться фізичний моніторинг, коли працівники НСЗУ приїжджатимуть до конкретного закладу та перевірятимуть", – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Водночас він визнав, що існують поодинокі випадки, коли лікарі вносять в електронну систему візити пацієнтів, яких насправді не було.

"Дивіться, в нас навіть є кримінальні справи про те, що були певні брехливі записи. Коли це виявляється, ми відразу передаємо інформацію в правоохоронні органи, і є кримінальні справи в Дніпрі, в Чернівцях та інших населених пунктах. Такі випадки дійсно є", – сказав Ляшко.

"Для того, щоб не було можливості накручувати брехливі візити, ми здійснюємо ряд заходів з верифікації ЕСОЗ з усіма наявними реєстрами. Наприклад, ми перевіряємо, чи не підписуються брехливі декларації з людьми, які вже померли. Якщо людина померла, ця інформація скоро буде потрапляти в систему, і ця декларація підсвітиться й буде відмінусовуватися в конкретного сімейного лікаря. Плюс ми опрацьовуємо методику верифікації і працюємо над кабінетом пацієнта, в якому з’явиться можливість отримати повідомлення про кожен свій візит до лікаря", – додав міністр.

За його словами, також планується публікувати у повідомленні для пацієнта орієнтовну вартість візиту чи послуги, щоб люди бачили, скільки коштує державі їхній візит до закладу охорони здоров’я.

"І це один з пунктів, який дозволить зменшити кількість неформальних платежів пацієнтів у лікарнях. Для нас це був один із принципових моментів. Ми рухаємося в цьому напрямку, але закликаємо всіх медиків дотримуватися чинного законодавства, бо якщо ти записуєш брехливого пацієнта, то це порушення", – додав Ляшко.

Як повідомлялося, лікарі первинної медичної допомоги зафіксували зростання кількості звернень пацієнтів минулого року, порівняно періодом до початку великої війни, попри виїзд мільйонів українських біженців за кордон.

При цьому користувачі соціальних мереж масово виявляли у своїх особистих кабінетах медичних інформаційних систем записи, які вони вважають брехливими. Таким чином, лікарі могли позначати візити пацієнтів, які насправді не відбувалися, але лікарні отримували б за них оплату від НСЗУ.