Україна готується до великого контрнаступу, накопичуючи запаси західної зброї: Залужний уникнув пастки, яку готував ворог – EconomistЧитать на русском

Україна готується до великого контрнаступу, накопичуючи запаси західної зброї: Залужний уникнув пастки, яку готував ворог – Economist
Україна готується до великого контрнаступу, накопичуючи запаси західної зброї: Залужний уникнув пастки, яку готував ворог – Economist

Однією з цілей російського наступу, розпочатого минулої зими, було змусити українське військове командування кинути у бій резерви, необхідні для весняного українського контрнаступу. Пастка, розставлена Кремлем, не спрацювала: Залужний не лише не витрачав резерви, а й відправив частину військовослужбовців навчатися працювати із сучасною західною технікою, постачання якої партнери вже погодили.

Об этом сообщает Люди

Про російську пастку, а також про те, чи зможе Україна звільнити всі окуповані Росією території, пише Економіст . Видання також констатує: у грудні-січні західні союзники України зміцнилися на думці, що Росія ще слабкіша, ніж вважалося раніше, а затяжна війна не на користь Заходу, отже, необхідно зробити все, щоб її закінчити.

Видання пише, що з грудня, а особливо після чергового засідання у форматі "Рамштайн" у взаємодії між Україною та західними союзниками стався перелом. Два ключові партнери України, США та Великобританія остаточно усвідомили, що затяжна війна зовсім не на користь Заходу. Враховуючи той факт, що Росія виявилася ще слабкішою, ніж вважалося раніше, на Заході ухвалено рішення посилити допомогу Україні, щоб покласти край російській агресії.

Зокрема, "прорив" у рішеннях про постачання озброєнь стався на восьмому засіданні "Рамштайн" 20 січня, де не тільки було вирішено надати Україні західні танки, а й поставлено мету: передати якнайбільше бойових машин до кінця березня.

"Відповідно, струмок зброї перетворився на потік. З усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% — понад 8 млрд доларів — надійшло за три місяці з 9 грудня. Один представник європейського оборонного відомства каже, що постачання озброєнь, погоджені в Німеччині лише в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає, наприклад, броньовані мостоукладачі, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на півдні чи сході", – констатує видання.

Україна готується до великого контрнаступу, накопичуючи запаси західної зброї: Залужний уникнув пастки, яку готував ворог – Economist

Це вже призвело до суттєвої трансформації української армії. Більшу частину техніки та зброї, що є на озброєнні ЗСУ, досі становить радянська зброя. Але якщо наприкінці 2022 року співвідношення радянського та західного спорядження становило п’ять до одного, то після постачання обіцяної техніки воно значно скоротиться.

"Генерал Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ, сподівається, що згодом у його розпорядженні будуть три нові армійські корпуси, кожен з яких складатиметься з шести бригад і налічуватиме понад 20 тис. осіб", — пише видання.

За даними Economist, Росія розпочала свій наступ наприкінці січня частково для того, щоб змусити Україну використовувати свої резерви. Адже це суттєво ускладнило б український контрнаступ. Його початку багато західних аналітиків чекають у квітні.

"В останні дні російські солдати та найманці заглибилися в Бахмут, місто на Донеччині, яке з літа минулого року зазнає атак з боку Росії. Але в битві за місто загинуло набагато більше росіян, ніж українців. І що ще важливіше, генерал Залужний уникнув Замість того, щоб кинути в Бахмут значні резерви для порятунку міста, що має більшою мірою символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання на новій техніці", — пише видання.

Економіст також нагадав, що з січня навчальне командування 7-ї армії США проводить п’ятитижневий курс для українських підрозділів на полігоні на сході Баварії.

"Під час наступів минулого року українська армія в основному атакувала з’єднаннями розміром з роту. Навчання в Grafenwoehr призначене для того, щоб об’єднати їх у більші батальйони та бригади, здатні вести "загальновійськову" війну, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші пологи військ працюють разом, а не послідовно, як це зазвичай відбувається зараз", – наголошується у публікації.

При цьому не всі на Заході вважають, що підготовка ведеться в достатніх обсягах, щоб допомогти Україні звільнити 18% території, яку захопила Росія. За місяць через полігон у Німеччині може пройти приблизно батальйон українських солдатів, більша ж частина Сил оборони України, як і раніше, складається з мобілізованих людей з обмеженим досвідом.

Залишається також проблема з боєприпасами та авіацією.

"Боєприпаси залишаються серйозною проблемою, оскільки західні союзники не поспішають нарощувати виробництво. А відсутність в Україні військово-повітряних сил може стати ще серйознішою проблемою, якщо російські військові літаки виявляться готовими піти на більший ризик під час будь-якого українського наступу", — констатує видання.

У той же час ситуація в російській армії залишається плачевною.

"Російська армія – у жахливому стані. Якщо після завоювання Бахмута вона вирішить заглибитися на підконтрольні Україні території Донецької області, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви. Згодом вона може почати стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи проломи, якими може скористатися Україною, припускає Густав Грессель з Європейської ради з міжнародних відносин. Союзники України уважно стежать за слабкими місцями", – пише видання.

2 березня начальник Об’єднаного комітету начальників штабів США прибув на американську базу у німецькому Вісбадені, щоб допомогти українським офіцерам розглянути різні варіанти наступу, наголошується у статті.

Як пише видання, зараз мало хто вірить, що Україна швидко зможе повернути усі захоплені Росією після 24 лютого 2022 року території. Ще менш ймовірним зараз на Заході вважають повернення українських земель, включаючи Крим, які РФ окупувала з 2014 року.

Україна готується до великого контрнаступу, накопичуючи запаси західної зброї: Залужний уникнув пастки, яку готував ворог – Economist

Однак Україна може зламати цей скепсис.

"Якщо Україна зможе відірвати ще один значний шматок від окупованих Росією територій, як зробила це минулого року на північному сході навколо Харкова і на півдні навколо Херсона, це похитне переконання, яке, зокрема, висловив генерал Міллі, про те, що війна зайшла в безвихідь", – пише видання.

Источник: Конфликты РУ