"Слуга народу" відмовилася від державного фінансування до кінця 2020 року"Слуга народу" відмовилася від державного фінансування до кінця 2020 року

Пропрезидентська партія "Слуга народу" відмовилася від державного фінансування до кінця 2020 року. Про це у Facebook написала нардепка та заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Ми відмовилися від бюджетного фінансування до кінця 2020 року. Крапка! Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко підписав відповідного листа, який сьогодні було передано і зареєстровано в НАЗК. Тому "не читайте перед обідом радянських газет", які розганяють зраду. Ми виконали свою обіцянку. Хоча, погодьтеся, це дуже дивно: долати перешкоди заради того, щоб віддати гроші, а не отримати їх. Нагадаю, українське законодавство дозволяло відмовитися від держфінансування лише на всю парламентську каденцію партії. Нам довелося внести зміни до державного бюджету і проголосувати їх в сесійній залі, щоб дати можливість відмовлятися від грошей поквартально", — повідомила Кравчук.

Ми відмовилися від бюджетного фінансування до кінця 2020 року. Крапка! Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко...

Опубліковано Yevheniya Kravchuk Четвер, 23 квітня 2020 р.

За її словами, держфінансування партії "Слуга народу" на 2020 рік становило близько 140 млн₴ У листі до НАЗК партія відмовилась від бюджетних грошей, передбачених на 3 та 4 квартали, тобто від 70 млн₴ Натомість ці гроші в партії просять спрямувати на боротьбу з коронавірусом.

"Але кошти за 1 та 2 квартали ми також передамо на подолання COVID-19, просто зробимо це в інший спосіб. Законодавство не дозволяє віддати їх напряму – оскільки благодійність не є статутною діяльністю партії. Тому ми профінансуємо громадські організації, які й займатимуться закупівлею медикаментів, медзасобів та обладнання для боротьби з вірусом", — розповіла нардепка.

На депутатів-мажоритарників від "Слуги народу" покладено відповідальність контролювати діяльність цих організацій, а в тих округах, де мажоритарників у "Слуги народу" немає, – депутати-списочники, закріплені за цими округами чи регіональні осередки. Партія детально звітуватиме про витрачені кошти.

Разом з тим депутат закликала інші партії також відмовитись від бюджетного фінансування й перерахувати кошти на потреби системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень — від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!


Джерело статті: “https://tsn.ua/politika/sluga-narodu-vidmovilasya-vid-derzhavnogo-finansuvannya-do-kincya-2020-roku-1533711.html”