МВС остаточно зняло з розшуку блогера Анатолія ШаріяМВС остаточно зняло з розшуку блогера Анатолія Шарія

Поліція офіційно зняла з розшуку блогера Анатолія Шарія у справі про обстріл ним свого ж автомобіля з метою інсценувати замах.

Об этом сообщает Руспрес

Як повідомили 23 квітня у прес-службі поліції, відповідне рішення ухвали Солом’янський районний суд Києва. За інформацією джерел «Української правди», суд вирішив припинити розшук Шарія ще 14 квітня.

Справу проти Анатолія Шарія порушили через використання вогнепальної зброї під час конфлікту з відвідувачем McDonalds у Києві у 2011 році, а також інсценування замаху на самого себе. Як пише «Українська правда», Шарій нібито в ніч на 13 липня 2011 року обстріляв власний автомобіль у Києві з мисливської рушниці, після цього викинув зброю та рукавички, аби замести сліди, та подзвонив у поліцію і повідомив про «замах». Відтак блогеру висунули обвинувачення в хуліганстві та інсценуванні замаху на самого себе.

У лютому 2012 року Шарія оголосив у розшук Солом’янський суд, а в червні 2012 року – його оголосили в міжнародний розшук. Відтак з’ясувалося, що у січні 2012 року він покинув територію України та отримав статус політичного біженця у Литві. У серпні 2013 року стало відомо, що Шарія затримали в Нідерландах і що готується його екстрадиція, після чого Солом’янський райсуд намагався передати матеріали справи для подальшого її розгляду в Литві, проте безуспішно.

Міжнародний розшук блогера припинили в лютому 2014 року. 10 квітня 2019 року Шевченківський районний суду скасував запобіжний захід у виді тримання під вартою та розшук Шарія і відправив справу на доопрацювання.

У червні 2019 року захисник Шарія клопотав про відновлення розгляду справи, аби забезпечити права блогера на справедливий та публічний розгляд справи, і суд її відновив. 18 вересня 2019 року Солом’янський райсуд Києва скасував розшук та арешт Шарія. Прокуратура оскаржувала рішення, але 17 лютого 2020 року програла апеляцію.

Шарій відомий своїми українофобними висловлюваннями та вденням російської пропаганди. Неодноразово помічався у дискредитації української символіки (мова, герб, прапор, гімн). Лідер політичної партії «Партія Шарія», члени якої помічені в участі в російських пропутінських організаціях.


Джерело статті: “https://zaxid.net/mvs_ostatochno_znyalo_z_rozshuku_blogera_anatoliya_shariya_n1501281”