Баканов запропонував продовжити санкції проти "Яндекс", Mail.Ru та інших російських вебресурсівУ СБУ вважають, що будь-який російський поштовий сервіс або антивірус можуть використовувати на шкоду Україні

Голова Служби безпеки України Іван Баканов запропонував Раді національної безпеки і оборони продовжити санкції проти низки російських вебресурсів і програмних продуктів, таких як "Яндекс", Mail.Ru, "Доктор Веб", "Касперский", "1С" та "Парус". Про це 23 квітня повідомив пресцентр СБУ.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів із російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємося про безпеку країни загалом", – цитує пресцентр СБУ.

Також Баканов запропонував створити єдиний реєстр програмного забезпечення, дозволеного для використання в державних інформаційно-телекомунікаційних системах. На думку кіберспеціалістів СБУ, це дасть можливість обмежити закупівлі й використання забороненого ПЗ і створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної IT-сфери.

10 квітня СБУ внесла пропозиції про продовження заборони російських соцмереж "ВКонтакте" та "Одноклассники" на три роки.

Доступ до деяких російських інтернет-ресурсів і програмних продуктів було обмежено із травня 2017 року на термін від одного до трьох років згідно з указом, яким тодішній глава держави Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти російських та українських фізичних осіб і компаній.

У санкційний список, зокрема, потрапили соціальні мережі "ВКонтакте" й "Одноклассники", а також сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-bakanov-zaproponuvav-prodovzhiti-sanktsiji-proti-jandeks-mail-ru-ta-inshih-rosijskih-veb-resursiv-1496798.html”