«Виступ був емоційний, але про національність не йшлося» — Марцінків про виселення ромівМіський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що його заява про «виселення ромів» стосувалася виключно порушників карантину, а про національність не йшлося.

Об этом сообщает Руспрес


Про це він сказав в ефірі програми Турборанок на Громадському радіо.


«Виступ був емоційний, але я не вів мову про національність, я говорив про конкретних осіб, які уже близько чотирьох тижнів порушують умови карантину в Івано-Франківську. Вони проживають у сквері привокзальному, відповідно біля нашого Прикарпаття, без масок, пристають до людей, не дотримуються соціальної дистанції. Ініціатива була самої поліції, яка звернулася до мене з тим, що конкретних осіб, надати транспорт, адже вони прописку мають Свалявський район, і відповідно Іршавський район, для того, щоб вони поїхали додому, ну вони висловили таке бажання», — розповів Марцінків.


Він каже, що був здивований, коли частину осіб відвезли, а частина осіб і надалі проживала в привокзальному сквері.


«Це при тому, що сьогодні заборонено не те що проживати, а й гуляти у скверах, не дотримуватися дистанції, перебувати в громадських місцях без масок, ба більше того, ми пропонували, у нас є відповідний центр для людей, які не мають, де перебувати, є можливість на час карантину там проживати і отримувати харчування, ми робимо безкоштовні тестування людей, які не мають помешкання, вони категорично відмовилися. Можливо, я занадто емоційно сказав, прошу вибачення», — додає мер Франківська.


Як повідомлялося 22 квітня, поліція розслідує висловлювання міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, який доручив вивезти з міста у Закарпатську область людей ромської національності.


Водночас Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, які опікуються захистом прав ромської меншини в України, звернулася до органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківська й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої.


На заяву мера відреагувало також і посольство США.


Джерело статті: “https://golosua.info/2020/04/23/vystup-buv-emotsiinyi-ale-pro-natsionalnist-ne-ishlosia-martsinkiv-pro-vyselennia-romiv/”