"Епідемічна ситуація дозволяє". У Білорусі планують провести парад 9 травняГлава міноборони Білорусі повідомив, що парад і репетиції скасовувати не збираються

Міністерство оборони Білорусі планує провести парад на честь 9 травня в Мінську, водночас в армії зареєстровано вже три випадки зараження коронавірусом. Про це у відповіді на петицію громадян заявив міністр оборони країни Віктором Хренін, повідомляє TUT.BY.

Об этом сообщает Руспрес

Петиція з вимогою скасувати парад і підготовку до нього з’явилася на сайті "Удобный город" 29 березня. Під зверненням підписалися 7305 громадян країни.

За словами глави міноборони Білорусі, парад і репетиції скасовувати не збираються, оскільки вони є частиною бойової підготовки армії.

"Епідемічна ситуація, яка складається наразі в Республіці Білорусь, дозволяє Збройним силам проводити планові заходи бойової підготовки", – повідомив Хренін.

Водночас відомство повідомляє, що під час тренувань медслужба Збройних сил виконує "комплекс протиепідемічних і лікувально-профілактичних заходів".

"Для Білорусі військові паради це данина героїзму та стійкості нашого народу, самовідданій боротьбі проти фашистських загарбників, винятковому трудовому подвигу тих, хто піднімав республіку з руїн. Це також традиція, що символізує готовність білоруського народу відстоювати національні інтереси держави", – додав він.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у Білорусі наразі підтверджено 4779 випадків зараження коронавірусом, 45 осіб померли.

У Білорусі зафіксували 6264 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, 515 осіб одужали, 51 загинула.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово скептично висловлювався про серйозність загрози. Зокрема, він називав заходи, яких вживають іноземні держави для боротьби з коронавірусом, "коронапсихозом". Згодом він змінив думку. Коли Лукашенко говорив про першого зареєстрованого у країні померлого від коронавірусу, обурився: "Завтра 80 років буде – чого ти ходиш цією вулицею?".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-epidemiologichna-obstanovka-dozvoljaje-u-bilorusi-planujut-provesti-parad-9-travnja-1496362.html”