Що буде з курсом долара: експерти дали прогноз на тижденьХочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Експерти одностайні в тому, що долар знайшов точку рівноваги і курс практично зупинився.

Об этом сообщает Руспрес

Loading...

Про те, яким буде курс долара після Великодня Сьогодні повідомили експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко та керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин пише НАРОДНА ПРАВДА.

Олександр Охріменко каже, що стабільність не була ситуативною, безготівковий ринок дійсно намацав рівноважний курс, який влаштовує і експортерів, і імпортерів. Це позначилося і на готівковому ринку. Крім того, перед Великоднем населення не купувало, а в основному здавало валюту, щоб наповнити “великодній кошик”, що стало додатковим фактором стримування курсу.

Популярні новини зараз
 • Поливаний понеділок: традиції, картинки та привітання
 • За добу від коронавірусу в Україні померли 10 осіб
 • ПФУ зробив важливе повідомлення про квітневі пенсії
 • А ось Андрій Шевчишин впевнений, що мова більше йде не про рівноважний курс, а про якийсь “анабіоз” на валютному ринку.

  “Ринок рухався на минулому тижні безвольно під впливом ситуативних перекосів попиту і пропозиції, в очікуванні більш чіткої дати виходу з жорсткого карантину. Особливих новин немає. Чекають прийняття Верховною Радою закону про заборону денаціоналізації банків і рішення МВФ про надання Україні траншу в 2 млрд доларів. Також перед святами традиційно зросла пропозиція готівкової валюти з боку громадян для поповнення запасів гривні”, – говорить Шевчишин.

  Олег Пендзин не чекає істотних змін курсу на цьому тижні.

  “Ділова активність, пов’язана з купівлею та продажем валюти на міжбанківському ринку, просто не встигне розвернутися, тим більше що вона через карантин і так впала в рази. Тому курс продажу готівки залишиться в коридорі 27-27,5 грн приблизно посередині. Але в цілому інфляційний тренд нікуди не зник. Тим більше, що Кабмін для виконання бюджету запропонував послабити гривню до 29,5 грн/долар, а за фактом поки маємо 27,5”, – аналізує Олег Пендзин.

  Андрій Шевчишин також каже, що на післявеликодньому тижні нинішня стабільна ситуація збережеться.

  “Загальну активність готівкового ринку стримують карантинні заходи і падіння ділової активності. Ймовірно, на наступному тижні гривня буде коливатися в діапазоні 27-27,5 за долар, більше того – курс може навіть спуститися ближче до 27”, – вважає Шевчишин.

  Про те, що не варто чекати жодних серйозних рухів курсу, говорить і Олександр Охріменко.

  “Ризикну спрогнозувати, що стабільність продовжиться і далі, аж до відміни карантину, курс продовжить перебувати в коридорі 27-27,5 грн/долар. Тим більше, що попереду нова низка свят. Але за умови, що уряд прийме адекватні заходи для скасування карантину: запустить транспорт, дозволить нормально працювати бізнесу і так далі. Якщо економіка не почне нормально працювати, то курс може обвалитися”, – говорить Олександр Охрименко.

  Нагадаємо, 20 квітня Національний банк України на 20 квітня встановив офіційний курс долара на рівні 27,07 гривень.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/04/20/shho-bude-z-kursom-dolara-eksperty-daly-prognoz-na-tyzhden/”