Конфлікт набирає обертів: хто хоче усунути фон дер Ляєн від переговорів про її перепризначення

Конфлікт набирає обертів: хто хоче усунути фон дер Ляєн від переговорів про її перепризначення


Президент Європейської ради Шарль Мішель запропонував виключити фон дер Ляєн із неформальної зустрічі 17 червня

Президент Європейської ради Шарль Мішель, який має тривалий конфлікт із головою Єврокомісії, хоче усунути Урсулу фон дер Ляєн від участі в неформальній зустрічі лідерів ЄС, де після євровиборів обговорюватимуть призначення нового керівництва Євросоюзу. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомило видання "Politico", з посиланням на джерела.

Конфлікт набирає обертів: хто хоче усунути фон дер Ляєн від переговорів про її перепризначення

Зазначається, фон дер Ляєн, чия Європейська народна партія виграла вибори до Європарламенту, хоче продовжити роботу на посаді голови Єврокомісії на другий термін. Однак останній план Шарля Мішеля спрямований на те, щоб зашкодити їй.

У переговорах з лідерами ЄС та їхніми помічниками Мішель запропонував виключити фон дер Ляєн із неформальної зустрічі 17 червня, на якій глави держав та урядів обговорюватимуть питання вищих посад у ЄС. Мішель як голова Європейської ради ухвалює рішення, хто може приєднатися до вечері.

За словами дипломатів та чиновників, європейські столиці рішуче виступають проти пропозиції Мішеля.

"Держави-члени все більше роздратовані роллю Шарля Мішеля у процесі відбору кандидата на посаду голови комісії. Схоже, що він керується суто особистими мотивами", – сказав один із дипломатів ЄС.

Після виборів до Європарламенту лідери ЄС мають домовитися про наступних керівників Європейської комісії, Європейської ради (нинішня робота Мішеля) та Європейського парламенту, а також про наступного голову зовнішньополітичного відомства.

Дехто підозрює, що Мішель вигадує схему, щоб вступити в гонку за найвищі посади у ролі наступного керівника зовнішньополітичного відомства ЄС.

"Якщо він хоче усунути її з кімнати, він має усунути і себе", – прокоментував один із дипломатів ЄС.